Blockchain coraz powszechniejszy w handlu energią słoneczną

Japonia uruchamia pilotażowy program wdrożenia technologii blockchain w sprzedaży energii słonecznej na rynku cyfrowym. Oprogramowanie umożliwia producentom energii słonecznej śledzenie cen rynkowych i sprzedawanie niewykorzystanej produkcji energii po konkurencyjnych cenach. Ci użytkownicy rynku energetycznego, którzy nie wytwarzają własnej energii odnawialnej, będą mogli ją kupić po stawkach rynkowych.

Wiśnie przedwcześnie zakwitły w Japonii

Wszystko wskazuje na to, że japońskie święto Hanami odbędzie się drugi raz w tym roku. Występujące anomalie pogodowe w Japonii przyczyniły się do zakwitu wiśni. Jak podaje Weather News, jest już 350 kwitnących drzewek. Winę za to zjawisko przypisuję się wrześniowym tajfunom.

Latające samochody w Japonii już od 2020 roku?

Jak się okazuje, Japonia zaczyna przygotowywać się do rewolucji w transporcie, jaką są latające samochody. Japoński rząd w tym roku powoła komisję publiczno-prywatną, aby omówić potencjalne wykorzystanie tego typu technologii w codziennym życiu. Władze mają nadzieje na ściągnięcie firm zajmujących się elektrycznymi, latającymi pojazdami. O planach rządu poinformował Yoshihide Suga, sekretarz kancelarii premiera.

Plastikowe odpady znaleziono nawet na dnie Rowu Mariańskiego

Japońska Agencji ds. Nauki i Technologii Morskich (ang. Japan Agency for Marine-Earth Science and Technology – JAMSTEC) opublikowała raport, z którego wynika, że plastikowe odpadki są obecne nawet w najgłębszym miejscu na kuli ziemskiej, czyli na dnie Rowu Mariańskiego. JAMSTEC oparła swoje badania o materiały pozyskane dzięki pracy łodzi podwodnych oraz urządzeń badających dno morskie. Ich celem było zbadanie ilości śmieci występujących w oceanach. Analizy swym zakresem objęły wiele oceanów, jednak najwięcej danych uzyskano z obszaru północno-zachodniego Pacyfiku.