Elektromobilność? Tak, ale najpierw rozwój inteligentnych sieci energetycznych

Ministerstwo Energii zakłada, że do 2025 r. w Polsce zostanie zarejestrowany milion pojazdów elektrycznych, które będą generować zapotrzebowanie na energię elektryczną w wysokości ok. 2,3-4,3 TWh rocznie. Ambitne cele rozwoju elektromobilności wymagają zagwarantowania zwiększonych dostaw prądu. By uniknąć destabilizacji sieci, niezbędne są inwestycje w rozwój inteligentnych sieci energetycznych (ISE) i opomiarowanie.

Jakie plany w sprawie Funduszu Niskoemisyjnego Transportu ma Minister Energii?

Minister Tchórzewski podczas wystąpienia poinformował, że “Ustawa wprowadzająca Fundusz Elektromobilności jest w tej chwili uzupełniana rozporządzeniami”. Zapewnił również, że “do końca roku będą gotowe, i że od przyszłego roku zaczną funkcjonować komercyjne punkty ładowania i cały system związany z wdrażaniem ustawy o elektromobilności oraz system finansowy, który będzie wspomagał spółki w tworzeniu działań związanych zarówno z infrastrukturą, jak i z rozwojem rynku”.

Kolejna edycja programu Energia dla Przyszłości

Program jest realizowany przy współpracy z PKN Orlen, PGNiG S.A oraz PGE. To właśnie do tych firm mogą trafić studenci, których wnioski zostaną rozpatrzone pozytywnie. Będą mieć oni szansę na wymianę doświadczeń, zdobycie nowych kontaktów oraz zarobkowanie. Nadrzędnym celem Ministerstwa Energii jest jednak dostarczenie wykwalifikowanej kadry partnerom biorącym udział w projekcie, którzy na polskim rynku energetycznym odgrywają znaczącą rolę.