Codzienny raport smogowy – 18.12.

Niemal cała Polska nie ma dziś czym oddychać, przyczyną jest gęsty smog, który wisi w powietrzu. TRA-GE-DIA! W wielu miejscach dopuszczalne poziomy stężenia pyłów zostały dziś wielokrotnie przekroczone. Na ulicach miast coraz łatwiej dostrzec tablice informujące o aktualnej jakości powietrza. Jednak czy informacja o “umiarkowanym” czy “dostatecznym” powietrzu w taki dzień jak dziś jest wiarygodna? Niestety Państwowy Indeks Jakości Powietrza maskuje problem. Dziś powinien obowiązywać alarm smogowy – może sami powinniśmy go ogłaszać, wbrew normom, którymi kierują się nasze władze? Polacy, znów nic się nie stało…

Codzienny raport smogowy – 17.11.

Dziś według Polskiego Indeksu jakości powietrza w większości miast jest dobrze (PM10 – 21-60, PM2.5 -13-36), ale czy naprawdę tak jest? Wystarczy spojrzeć jakie są dopuszczalne poziomy stężeń dla pyłów zalecane przez Światową Organizacji Zdrowia by stwierdzić, że nasz krajowy indeks jest bardzo liberalny.

Codzienny raport smogowy – 16.11.

Dziś jest naprawdę nieźle, w większości miast poziom stężenia pyłów PM10 i PM2.5 mieści się w normach. Oby taka sytuacja utrzymała się jak najdłużej. Korzystajcie z czystego powietrza i weekend spędźcie na spacerze, rowerze, albo nawet uprawiając jogę w parku.

Codzienny raport smogowy – 15.11.

Wczoraj zachęcaliśmy do spacerów, dziś też to robimy, ale tylko w niektórych miastach. Smog nie odpuszcza i po jednym dniu wytchnienia powraca. Apelujemy – nie palcie złej jakości paliwem i dbajcie o stan techniczny swoich samochodów.

Codzienny raport smogowy -14.11.

Już dawno na zewnątrz nie pachniało tak dobrze! Jakość powietrza poprawił front atmosferyczny postępujący od zachodu w głąb kraju. Dziś praktycznie cała Polska może oddychać powietrzem dobrej lub świetnej jakości. Oby fronty dalej nam sprzyjały. A dziś korzystajcie z okazji, biegajcie, spacerujcie i śmiało wietrzcie mieszkanie!

Codzienny raport smogowy – 13.11.

Niestety dziś kolejny smogowy dzień. Pochmurna, mglista i bezwietrzna pogoda sprzyja utrzymywaniu się smogu przy powierzchni ziemi. Zanieczyszczenie powietrza w wielu miastach może stanowić zagrożenie, szczególnie dla osób chorych, starszych i dzieci. Sprawdź czy założyć dziś maseczkę czy może masz szczęście i powietrze w Twoim mieście jest tak czyste, że możesz bez obaw wyjść na spacer i odetchnąć. Warto skorzystać z ostatnich chwil ciepła bo w przyszłym tygodniu czas już przygotować kurtki, czapki i szaliki.

Codzienny raport smogowy – 12.11

Poniedziałek 12.11 wolny od pracy zapowiada się dość ciepły, zwłaszcza na zachodzie kraju. To jednak kolejny dzień, kiedy stan powietrza pozostawia wiele do życzenia. Zanim wyjdziecie na spacer sprawdźcie czy w Waszym mieście trzeba założyć maseczkę. Bądźcie czujni zwłaszcza jeśli mieszkacie na południu kraju gdzie w wielu miejscach jakość powietrza jest bardzo zła, a dzienna norma wielokrotnie przekroczyła limit WHO.

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!

Codzienny raport smogowy -10.11.

Dziś zaczynamy kolejny długi weekend, ale czy to dobry czas na rodzinne spacery? Dziś mapa znów zaświeciła się na czerwono, smog nie odpuszcza. Najgorzej jest na południu Polski, są miejsca gdzie poziom dopuszczalnego stężenie pyłów jest przekroczony nawet o 900%!!! Sprawdźcie czy warto dziś wychodzić z domu. Przypominamy, że smog stanowi poważne i jak najbardziej realne zagrożenie dla zdrowia, uważajcie na siebie.

Codzienny raport smogowy – 09.11.

Smog da nam się dziś we znaki, zanieczyszczenie powietrza stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia, zwłaszcza gdy normy są przekroczone nawet o 500%. W wielu miastach za oknem mgła, ale czy to tylko zwykłe zamglenie czy toksyczny smog? Sprawdźcie koniecznie i w razie możliwości załóżcie maseczki albo nie wychodźcie z domu, szkoda Waszego zdrowia.