Szczyt Klimatyczny ONZ – kolejne oczywistości

Szczyt Klimatyczny miał być platformą, na której światowi przywódcy przedstawią konkretne plany na powstrzymanie kryzysu klimatycznego. Wielu liderów skupiło się jednak na wyliczaniu dotychczasowych zasług, a do grona nieobecnych podczas wydarzenia należeli m.in. Donald Trump i prezydent Brazylii Jaira Bolsonaro.

Codzienny raport smogowy – 25.09.

Jak się dzisiaj macie w ten deszczowy poranek? Jak uda się Wam złapać słońce, to dajcie znać. Chyba już oficjalnie możemy stwierdzić, że zaczął się SEZON SMOGOWY – spójrzcie na mapę. Odetchnąć bez obaw mogą jedynie mieszkańcy północno-wschodniej Polski. Tymczasem grupa najmłodszych aktywistów i aktywistek klimatycznych złożyła skargę do Komitetu Praw Dziecka ONZ dotyczącą braku działań w sprawie kryzysu klimatycznego.

Zamrażanie sposobem na przetrwanie koralowców?

Organizacja Narodów Zjednoczonych uważa, że przy utrzymujących się zmianach klimatycznych i szacowanym ociepleniu wody w morzach i oceanach do 2100 roku może dojść do katastrofy ekologicznej. Wszystkie z 29 gatunków koralowców wpisanych na listę UNESCO są zagrożone wymarciem. Jednym z pomysłów przeciwdziałania jest zamrażanie larw koralowców.

Zwiększono finansowanie COP24 w Katowicach

Rząd zajął się specustawą dotyczącą organizacji dwudziestego czwartego szczytu COP w Katowicach. Zaplanowany jest on na 3–14 grudnia tego roku. Obowiązująca aktualnie ustawa zakłada dofinansowanie organizacji COP24 na poziomie 127 milionów złotych ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowelizacja zakłada m.in. zwiększenie tej kwoty.