PKN Orlen w programie GovTech

PKN Orlen poinformował o przystąpieniu do rządowego programu GovTech. W ramach konkursu należy usprawnić i zwiększyć bezpieczeństwo transakcji dokonywanych za pomocą urządzeń mobilnych. Taki efekt ma zapewnić rozwiązanie umożliwiające automatyczną identyfikację pojazdów tankowanych przy użyciu istniejącej aplikacji Orlenu.

Orlen planuje budowę morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku

Wszystko wskazuje na to, że na Bałtyku powstanie farma wiatrowa z inicjatywy Baltic Power – spółki Grupy Orlen. Powołany już został zespół specjalistów w celu przygotowania projektu budowy. Łączna moc morskiej farmy wiatrowej może osiągnąć nawet 1200 MW. Władze polskiego koncernu paliwowego dodają, że odnawialne źródła energii są coraz bardzie popularne. Nowa strategia firmy będzie skupiać się na energetyce niskoemisyjnej – takie podejście wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju.

Wielu chętnych na opracowanie projektu morskich farm wiatrowych dla Orlenu

Już od kilku miesięcy mówi się, że Orlen chce wkroczyć w branżę energetyki wiatrowej. Nie da się tego nie zauważyć, kiedy polski koncern paliwowo-energetyczny daje ku temu coraz więcej przesłanek. Nie tak dawno Orlen ogłosił przetarg na realizację projektów morskich farm wiatrowych na wodach Bałtyku. Zwycięzca przetargu byłby zobowiązany przygotować szeroko rozumianą koncepcje techniczną, czyli całą infrastrukturę przedsięwzięcia dla każdego z etapów realizacji.