Codzienny raport smogowy – 27.05.

Jakość powietrza w całym kraju dobra, czujniki nie wskazują znacznych przekroczeń, można oddychać swobodnie. Dziś ciepło i słonecznie, lokalnie mogą pojawić się burze. W trosce o czyste powietrze w Krakowie Uber wprowadza samochody elektryczne. Nowa usługa nazywa się Uber Green i działa już w największych europejskich miastach, jak np. Paryż, Londyn czy Amsterdam. Kraków będzie pierwszym miejscem w Polsce, gdzie wystartuje pilotażowy program.

Raport smogowy na 1 maja

Oficjalnie majówka rozpoczyna się z dobrą lub bardzo dobrą jakością powietrza w całej Polsce. Do wyjątków należy np. Kraków, gdzie normy na niektórych czujnikach przekroczone, ale liczymy na to, że po południu będzie lepiej. Świętujcie więc bez obaw o swoje zdrowie!

Codzienny raport smogowy -14.04.

Na południu jakość powietrza się pogorszyła, w pasie od Śląska do Małopolski widać czerwone punkty, które świadczą o zanieczyszczeniu. Pogoda nadal nie rozpieszcza. Czy wiecie, że czworonogi podobnie jak ludzie odczuwają skutki smogu?

Codzienny raport smogowy – 30.03.

Kolejny kiepski dzień jeśli chodzi o jakość powietrza. Dziś ma być ładna, wiosenna pogoda, szkoda, że nie wszyscy mogą się nią cieszyć. Południe Polski dusi się w szkodliwych pyłach – Rybnik, Kraków, Wrocław, Częstochowa…jest źle. Nie na taką wiosnę czekaliśmy. Pamiętajcie o zmianie czasu, w nocy z soboty na niedzielę śpimy godzinę krócej.

Codzienny raport smogowy – 20.03.

Fioletowo na Śląsku i w okolicach Krakowa, który dziś znajduje się na 4. miejscu w rankingu najbardziej zanieczyszczonych pod względem powietrza miast świata. Bardzo zła jakość powietrza może być niebezpieczna dla zdrowia. Uważajcie i pamiętajcie o maseczkach. Wczoraj w ramach cyklu City Docs miała miejsce debata o wrocławskim smogu, podczas niej odbyła się projekcja filmu “Smog Wars” w reżyserii Jonathana L. Ramseya. Produkcja ukazuje wielowymiarowość problemu smogu na przykładzie Warszawy, lecz wnioski dotyczą wszystkich Polskich aglomeracji. Teraz czekamy na udostępnienie dokumentu szerszej publiczności.

Codzienny raport smogowy – 18.02.

Kolejny smogowy dzień. Pyły wiszą nad Krakowem, Poznaniem czy Wrocławiem. I to właśnie te 3 miasta znalazły się w TOP 10 miast o największym zanieczyszczeniu powietrza. Od kilku dni w Polsce jest tak źle, że nawet Doda ma problemy ze śpiewaniem, według piosenkarki smog “zbiera obfite żniwo wśród wokalistów”. A pogoda? Ciepło i słonecznie, aż chciałoby się wyjść na spacer lub rolki, szkoda tylko że nie jest to wskazane.

Codzienny raport smogowy – 7.01.

Dziś na mapie Polski pojawił się fioletowy pas – od Warszawy przez Łódź, Częstochowę, aż do województwa śląskiego, gdzie jest naprawdę fatalnie. W tych miejscach normy dla pyłów zostały przekroczone nawet o ponad 900%!!! Chyba mieszkańcom dały się we znaki nocne mrozy i dołożyli do pieca, dziś za to dusi ich smog. W pozostałej części kraju znośnie, a na północy czysto. Jak myślicie co może być przyczyną dzisiejszego “fioletowego pasa”?