Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

IKEA rusza z energetycznym konkursem dla szkół

IKEA rusza z energetycznym konkursem dla szkół

Chyba nikogo nie trzeba już przekonywać, że edukacja ekologiczna najmłodszych jest niezwykle ważna. To właśnie u dzieci najłatwiej jest wykształcić właściwe zachowania, które będą procentować w przyszłości. Między innymi z tego względu tak ważne są programy nauczania w pierwszych klasach szkoły podstawowej, pomagające w zamienieniu niesfornego dziecka w poważnego, łaknącego wiedzy ucznia. IKEA będąca firmą propagującą proekologiczne rozwiązania ma tego świadomość, dlatego stworzyła ciekawy projekt dedykowany dla polskich szkół.

Konkurs realizowany jest w ramach akcji pod tytułem „Najlepsza szkoła pod słońcem”. Zachęca ona rodzime szkoły do opracowania własnego programu edukacji ekologicznej, który byłby realizowany wśród młodego pokolenia Polaków. Najlepiej opracowane programy nauczania zostaną nagrodzone instalacją fotowoltaiczną o wartości 35. tysięcy złotych oraz montażem i długoletnią gwarancją. Niewątpliwie jest o co walczyć, zwłaszcza że w konkursie zostanie wyłonionych aż 6. laureatów.

Reklama

Instalacja fotowoltaiczna to system, który pozwala przekształcać promieniowanie słoneczne na energię elektryczną, umożliwiając wytwarzanie energii w sposób bezemisyjny. Zastosowanie tego systemu w budynkach szkół pozwala znacznie obniżyć rachunki za prąd. Chcemy pokazać dzieciom i społecznościom lokalnym, że korzystne rozwiązania ekologiczne są w zasięgu każdego z nas – powiedział Mariusz Podgórski, Kierownik ds. Energii i Klimatu spółki IKEA Retail.

Jedynym ograniczeniem konkursu jest lokalizacja, ponieważ mogą wziąć w nim udział szkoły znajdujące się tylko w tych gminach, gdzie wybudowane zostały farmy wiatrowe IKEA. Wśród nich znajdują się takie gminy, jak Abramów, Bukowsko, Dukla, Gizałki, Michów, Rymanów i Wróblew. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 30 listopada br., zatem szkoły zainteresowane uczestnictwem powinny się spieszyć.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.