Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

O transformacji energetycznej dla przedsiębiorców i nie tylko. Akademia Transformacji Energetycznej

O transformacji energetycznej dla przedsiębiorców i nie tylko. Akademia Transformacji Energetycznej

Katowice w ostatnich czasach stają się miejscem niezwykle istotnych debat na temat gospodarki, a w szczególności transformacji energetycznej w dobie zmian klimatu.  Ze względu na specyfikę i potrzeby regionu to na Śląsku 4-5 października 2023 roku zainauguruje swoje działania Akademia Transformacji Energetycznej (ATE), której celem jest rozwianie wątpliwości i dostarczenie klarownych odpowiedzi na pytania dotyczące transformacji energetycznej.

Reklama

Jak przeprowadzić transformację energetyczną?

Komisja Europejska wyznacza ambitne cele związane z osiągnięciem neutralności klimatycznej do roku 2050. Zadaniem Akademii Transformacji Energetycznej jest wyjaśnienie głównych wytycznych tej instytucji oraz dostarczenie narzędzi i wiedzy, które pomogą dostosować się do tych celów.

Spotkanie otworzą profesor Jan Popczyk, główny autor koncepcji reformy rynkowej elektroenergetyki w Polsce po zmianach ustrojowych w 1989 roku oraz senator Stanisław Lamczyk, szef zespołu senackiego do spraw nowego prawa elektrycznego. Podczas spotkania zostaną omówione kluczowe kwestie dotyczące nowego Prawa Elektrycznego oraz podstawowych zasad elektroprosumeryzmu.

– Wiele mówi się o transformacji, że trzeba, że warto, ale mało kto pokazuje, jak to robić. My chcemy przekazać praktyczne wskazówki ekspertów, którzy są, można powiedzieć, pionierami transformacji energetycznej w Polsce. Zaczniemy panelami eksperckimi, a drugiego dnia zaprezentujemy przykładową osłonę elektroprosumencką firmy Energo-Complex – mówi Marek Szrot, prezes zarządu Energo-Complex sp. z o.o., organizator ATE.

DSC02718

Zakres tematyczny spotkania

Podczas spotkania zostaną omówione kluczowe kwestie dotyczące nowego Prawa Elektrycznego oraz elektroprosumeryzmu w trybie T.E.T.I.P (transformacja energetyki w trybie innowacji przełomowej).

Uczestnicy dowiedzą się też, dlaczego poprawa efektywności energetycznej jest niezbędna na drodze do transformacji, a także poznają najlepsze praktyki magazynowania energii, które pozwalają osiągnąć ekonomicznie uzasadnioną samowystarczalność energetyczną.

Spotkanie będzie okazją do zrozumienia roli elektroprosumenta w procesie transformacji energetycznej i rozważenia nowego modelu współpracy pomiędzy spółkami dystrybucyjnymi a odbiorcami.

– Zaproszenie kierujemy do przedsiębiorców, przedstawicieli samorządów, organizacji pozarządowych i wszystkich, którzy chcieliby wdrożyć nowe rozwiązania, ale nie wiedzą od czego zacząć – dodaje Marek Szrot.

Współorganizatorami seminarium są: Grupa NRG Project, ENEL-PC Sp. z o.o, ELKON, Siemens Energy, Nynas, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Politechnika Śląska.

Żeby wziąć udział w konferencji należy wypełnić zgłoszenie i przesłać je do 30.09.2023 na adres mailowy [email protected]. Szczegółowe informacje na temat konferencji, a także folder informacyjny i formularz zgłoszeniowy ATE znajdują się na stronie internetowej https://www.energo-complex.pl/ate_2023

Portal Świat OZE objął wydarzenie patronatem medilanym.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.