Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Największy Kongres Społeczno-Gospodarczy w Polsce: Polska Moc Biznesu 2024. Bezpieczeństwo, innowacje, odpowiedzialność i przyszłość biznesu

Największy Kongres Społeczno-Gospodarczy w Polsce: Polska Moc Biznesu 2024. Bezpieczeństwo, innowacje, odpowiedzialność i przyszłość biznesu

Już 2 grudnia, na PGE Narodowym w Warszawie, odbędzie się Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu 2024 – jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w kraju. Kongres łączy liderów biznesu, przedstawicieli administracji publicznej, organizacji pozarządowych i środowiska naukowego, by wspólnie kreować rozwiązania wspierające gospodarkę opartą na zrównoważonym rozwoju i społecznej odpowiedzialności.

Reklama

Dla polskiej gospodarki

Organizowany przez Fundację Czyste Powietrze i Fundację Pozytywnych Idei, Kongres kładzie nacisk na praktyczne rozwiązania, które można wdrożyć w każdej organizacji. Prezes Fundacji Czyste Powietrze, Agata Śmieja, oraz producent wydarzenia, Artur Beck, podkreślają, że inicjatywa ma kluczowe znaczenie dla przyszłości polskiej gospodarki.

 – Chcemy pokazać, że zrównoważony rozwój i troska o środowisko mogą współistnieć z dynamicznym wzrostem gospodarczym – mówi Agata Śmieja.

– Kongres tworzy przestrzeń do dialogu między różnymi branżami, wspierając innowacyjne rozwiązania, które napędzają rozwój – dodaje Artur Beck.

Wyjątkowe osobistości na Kongresie

W tegorocznej edycji wezmą udział czołowe osobistości, m.in. Tomasz Siemoniak – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Koordynator Służb Specjalnych, Agnė Bilotaitė – Minister Spraw Wewnętrznych Republiki Litwy, Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Nowak – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Paweł Gancarz – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Katarzyna Kierzek-Koperska – posłanka na Sejm, Wojciech Kostrzewa – Prezes Polskiej Rady Biznesu, Rafał Dutkiewicz – Prezes Pracodawcy RP, Małgorzata Adamkiewicz – Prezes Zarządu Adamed, oraz Rafał Sonik – przedsiębiorca, sportowiec i filantrop.

Patronaty i wsparcie naukowe

Polska Moc Biznesu została objęta patronatami honorowymi przez Ministerstwo Przemysłu, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Infrastruktury i Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Uniwersytet Warszawski, Szkołę Główną Handlową, Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Politechnikę Warszawską. Patronat merytoryczny nad wydarzeniem sprawuje UNEP/GRID.

Cztery ścieżki tematyczne – BE SAFE, BE VALUE, BE SMART, BE READY

Hasło przewodnie Kongresu podkreśla cztery kluczowe obszary współczesnej gospodarki:

Ścieżka BE SAFE skupi się na stabilności gospodarczej i bezpieczeństwie w obliczu globalnych kryzysów. Uczestnicy poznają narzędzia wzmacniające pozycję Polski, omawiając jednocześnie bezpieczeństwo energetyczne, odnawialne źródła energii oraz termomodernizację budynków jako sposób na redukcję kosztów energii i poprawę jakości powietrza.

BE VALUE to rozmowy o odpowiedzialności społecznej i wykorzystaniu lokalnych zasobów w budowaniu wartości gospodarczej. Poruszone zostaną tematy różnorodności, praw człowieka oraz zdrowia psychicznego. Eksperci omówią również gospodarkę cyrkularną jako drogę do zrównoważonej konsumpcji i produkcji.

Ścieżka BE SMART zajmie się przygotowaniem Polski na przyszłe wyzwania, w tym nadchodzącą prezydencję w Unii Europejskiej. Dyskusje dotyczyć będą cyfryzacji, sztucznej inteligencji i innowacji technologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialnego zarządzania danymi i bezpieczeństwa cyfrowego. Poruszone zostaną także zrównoważone praktyki w biznesie i rola kobiet w kształtowaniu innowacji.

BE READY skupi się na ochronie ludności i obronie cywilnej, omawiając priorytety Polski na arenie europejskiej, rozwój jako regionalnego HUB-u inwestycyjnego oraz politykę ESG. Eksperci poruszą także temat zrównoważonego finansowania i polityki migracyjnej, kluczowej dla przyszłości rynku pracy.

Inspirujące wystąpienia i społeczny wymiar Kongresu

Na Kongresie wystąpią power speakerzy, którzy inspirują do działania i zmieniają spojrzenie na kluczowe wyzwania. W tym roku prelekcje wygłoszą m.in. Robert Sonik, Anna Schluz i Bartek Czyczerski. W bloku Potok Społeczny zaprezentowane zostaną projekty organizacji pozarządowych wspierających rozwój zrównoważony i odpowiadających na wyzwania społeczne.

Konkurs i gala finałowa

Kongres zakończy gala wręczenia nagród w konkursie DNA – „Pomaganie mamy w genach”, wyróżniającym organizacje pozarządowe za ich wkład w budowanie lepszej przyszłości.

Dlaczego warto wziąć udział?

Kongres Polska Moc Biznesu 2024 to wyjątkowa okazja do zdobycia praktycznej wiedzy, udziału w inspirujących debatach i nawiązania cennych kontaktów. To wydarzenie, które łączy innowacje z odpowiedzialnością, wyznaczając nowe kierunki rozwoju polskiej gospodarki.

Więcej informacji i rejestracja na stronie: polskamocbiznesu.pl.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.