Deloitte: To był dobry rok dla OZE

Z raportu 2019 Renewable Energy Outlook, sporządzonego przez Deloitte, wynika, że energetyka odnawialna osiągnęła w 2018 roku imponujący wzrost. Zdaniem analityków zasadnicze trendy rynkowe będą kontynuowane również w tym roku.

Nowy Jork wyznaczył sobie cel – 2400 MW mocy z wiatrowych instalacji off-shore

Władze stanu Nowy Jork rozpoczęły swoje starania w kierunku spełnienia planu – 2400 MW nowych mocy wiatrowych z instalacji na morzu do roku 2030. Za rozwój OZE w tym stanie odpowiada NYSERDA. Urząd planuje pozyskać 800 MW nowych mocy w czwartym kwartale tego roku. Współpracuje w tym zakresie z odpowiednimi organami w mieście Nowy Jork oraz na Long Island.

Innowacyjny zestaw hybrydowy Wind/Solar

Szybki rozwój branży związanej z odnawialnymi źródłami energii sprawia, że na rynku pojawiają się kolejne produkty wykorzystujące technologię hybrydową do celów przemysłowych oraz indywidualnych. Jednym z nich jest zestaw hybrydowy Wind/Solar, a o specyfikacji technicznej oraz zaletach tego zestawu opowiedzieli przedstawiciele jego producenta, gdańskiej firmy Biall sp. z o.o.

Co warto wiedzieć o nowelizacji ustawy o OZE?

Co znajdziemy w nowelizacjach ustaw? Całkiem sporo zmian – od kosmetycznych i definicyjnych, po wprowadzenie nowych mechanizmów dofinansowania niektórych podmiotów produkujących energię ze źródeł odnawialnych. Nowa ustawa zmienia definicję między innymi: biomasy, biomasy pochodzenia rolniczego, biowęgla, dedykowanej instalacji spalania biomasy, hybrydowej instalacji OZE, instalacji OZE, małej instalacji, mikroinstalacji, modernizacji, spółdzielni energetycznej, stałej ceny zakupu i toryfikatu (tzw. biowęgiel – wysokoenergetyczne paliwo uzyskiwane z surowca organicznego).