Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Pierwsza w Polsce sieć kin zasilana zieloną energią

Pierwsza w Polsce sieć kin zasilana zieloną energią

Pierwsza w Polsce sieć kin zasilana zieloną energią

Największa sieć kin w Polsce – Helios S.A. – podpisała strategiczną umowę dotyczącą dostarczania zielonej energii do multipleksów Helios. W ramach współpracy, ponad połowa kin sieci zasilana jest przez OZE, co pozwoli zmniejszyć emisję CO2 aż o 10 761 104 kg rocznie.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Sieć kin Helios tworzy unikalne doświadczenia filmowe, a także stawia na ekologię. Promuje zrównoważone praktyki w branży kinowej poprzez inicjatywy takie jak: zastąpienie drukowanych plakatów reklamowych multimedialnymi nośnikami, brak konieczności drukowania biletów zakupionych online, a teraz także (jako pierwsza sieć w Polsce) korzystanie z odnawialnych źródeł energii.

– Stawiamy na zrównoważony rozwój, dlatego cieszymy się, że ponad połowa kin sieci Helios korzysta wyłącznie z odnawialnych źródeł energii. To dla nas ważny krok na drodze ku neutralności klimatycznej – zużycie prądu w kinach ma znaczący wpływ na generowany przez nas ślad węglowy, który sukcesywnie zmniejszamy – mówi Tomasz Jagiełło, prezes sieci kin Helios.

Decyzja o korzystaniu z odnawialnych źródeł energii to jeden z istotnych elementów realizacji „Strategii ESG Grupy Agora na lata 2023-2027”, której częścią jest Helios S.A. Do końca 2023 roku Agora osiągnęła niemalże 15% redukcję emisji CO 2 (w zakresach 1+2 market-based) w porównaniu do roku bazowego, spełniając tym samym cel, który wyznaczyła sobie na 2025 rok. Energia z odnawialnych źródeł w kinach Helios to kolejne działanie, które pozwoli Grupie Agora na dalsze ograniczanie negatywnego wpływu na środowisko.

Źródło: informacja prasowa – Helios

Fot. Canva (gonzalosilvestre, franky242)

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.