Fotowoltaika receptą na smog? Mocne uderzenie od Lidera Rynku

Rocznie z powodu smogu umiera 45 tys. osób. To jest fakt. Jeżeli nie zaczniemy działać, wynik ten będzie jeszcze wyższy, a straty, także finansowe, wzrosną. Najbardziej niebezpieczne dla ludzkiego organizmu są pyły zawieszone PM10 i PM2,5. Cząstki PM10 z łatwością docierają do górnych dróg oddechowych, a następnie do płuc, a pył PM2,5 jest na tyle mały, że może przenikać do krwi.

Kosowo nieznacznie zwiększyło swoje cele solarne na 2020 rok

Minister Rozwoju Gospodarki Kosowa, Valdrin Lluka, poinformował niedawno, że władze mają zamiar udzielić licencji na od 100 MW do 120 MW nowych mocy w elektrowniach wodnych, słonecznych i wiatrowych. „Pamiętajmy przy tym, że istnieje ogromny potencjał dla zagranicznych i lokalnych inwestorów w tego rodzaju źródła energii”, powiedział minister.

Wrocławska Elektrownia Słoneczna rozpoczyna współpracę z UE Wrocław

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu i Spółdzielnia Mieszkaniowa Wrocław-Południe podpisały porozumienie o partnerstwie, w ramach którego zadeklarowały współpracę na rzecz poprawy stanu środowiska. Spółdzielnia uruchomiła pierwszą w Polsce rozproszoną elektrownię słoneczną, a uczelnia, korzystając z jej doświadczeń, rozpoczyna instalację paneli fotowoltaicznych na dachach budynków w swoim kampusie, planując w ciągu 10 lat uniezależnić się energetycznie. Łącząc swoje siły w zakresie pozyskiwania odnawialnej energii, oba podmioty chcą zachęcać wrocławian do partnerskiego działania na rzecz lepszego powietrza w naszym mieście.