Sosnowiec stawia na butelkomaty oraz wycofuje się z plastiku

Sosnowiec zainwestował w pięć automatów do recyklingu butelek PET oraz puszek aluminiowych. Stanęły one w różnych częściach miasta. Mieszkańcy wrzucając do nich butelki i puszki, współfinansują sosnowiecki sport – koszykówkę, hokej czy piłkę nożną. Każda oddana butelka to 10 groszy na ten cel. Jak się okazuje, do butelkomatów trafiło już około 50 tys. opakowań. Uzbierało się więc już około 5 tys. złotych.

Jak bardzo zielone są dzisiaj polskie uczelnie?

Międzynarodowy ranking „Green Metric”, od 2010 r. przygotowywany rokrocznie przez Uniwersytet Indonezyjski, ma na celu wyłonienie placówek naukowych szczególnie zaangażowanych w dbanie o ochronę środowiska naturalnego i promowanie zielonych rozwiązań. Najnowsza, 9. edycja plebiscytu pokazała, jak obecnie wygląda podejście rodzimych uniwersytetów do wdrażania ekologicznych technologii.

Linie Emirates stawiają na ekologię na pokładach samolotów

Arabski przewoźnik poinformował, że to dopiero początek szykujących się zmian, ponieważ do końca roku plastikowe pałeczki i mieszadełka do koktajli zostaną zastąpione ekologicznymi zamiennikami. W sierpniu znikną plastikowe torby na zakupy na rzecz papierowych. Według obliczeń Emirates, dzięki tym działaniom możliwe będzie ograniczenie plastikowych odpadów o blisko 81,7 mln rocznie.

Jak oszczędzać wodę w domu?

O tym, że Polska ma zasoby wody pitnej podobne do tych w Egipcie mówiło się od lat. Sprawa była bagatelizowana. Problem uwypuklił się w ostatnich tygodniach, gdy w niektórych rejonach kraju mieszkańcy rzeczywiście odczuli niedobór. Oszczędzanie wody ma jednak nie tylko ekologiczne uzasadnienie – skorzystanie z poniższych rad może w dużym stopniu wpłynąć także na zmniejszenie rachunków.

Jak oszczędzać wodę w ogrodzie?

W ostatnich tygodniach niektóre rejony w Polsce borykają się z problemem braku wody. Władze apelują, aby używać jej tylko w uzasadnionych przypadkach. Za podlewanie ogródka w czasie upałów można nawet dostać mandat (m.in. w Dobroszycach). Niezależnie od obecnej sytuacji zachęcamy do racjonalnej gospodarki wodnej w ogrodzie. Poniżej podpowiadamy, jak wprowadzić ekologiczne rozwiązania do swojego ogrodu.

Zalando do 2020 roku zamierza przejść na ekologiczne opakowania

Zalando zamierza zmniejszyć swój ślad węglowy, minimalizując swój wpływ na środowisko za sprawą przejścia na ekologiczne materiały do pakowania produktów. W planach jest całkowita eliminacja plastikowych toreb w przypadku produktów kosmetycznych na rzecz papierowych oraz do 2020 roku wprowadzenie materiałów zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju.