Czy do oczyszczania wód ściekowych będziemy wykorzystywać sałatę?

Problem nadmiernego zanieczyszczenia wód ściekowych od dłuższego czasu zaprząta głowy naukowców z całego świata. Może się jednak okazać, że rozwiązanie tej nurtującej kwestii jest o wiele prostsze i bardziej ekologiczne, niż pierwotnie zakładano. Odkryto bowiem, że w roli pogromcy zanieczyszczeń ściekowych doskonale sprawdza się… sałata. Oczywiście, nie chodzi tutaj o jej najpopularniejsze odmiany, tj. zieloną lub lodową, ale o konkretny gatunek, potocznie określany jako sałata morska.

Medale wytworzone z elektrośmieci zostaną wręczone podczas olimpiady w Tokio

Najbliższe Letnie Igrzyska Olimpijskie będą wyjątkowe pod wieloma względami. Jednym z nich jest innowacyjne podejście Japończyków do organizacji tej imprezy. Komitet Olimpijski odpowiedzialny za przygotowanie LIO w Tokio w 2020 r. postanowił bowiem promować ekologię do tego stopnia, że medale, które będą wręczane zwycięzcom poszczególnych dyscyplin, wykonano z tworzyw pochodzących z recyklingu.

W jaki sposób być eko podczas wakacji?

Wakacje i urlop zwyczajowo kojarzą się nam z odpoczynkiem, jednak również w wolnym czasie możemy uczynić coś dobrego dla swojego najbliższego środowiska, a tym samym dla całej planety. Spośród wielu sposobów proekologicznych działań wybraliśmy te, które – choć są proste i skuteczne.

W Rzymie butelkomat wydaje bilety komunikacji miejskiej

Butelkomaat jest połączony z kontem użytkownika w jednej z dwóch aplikacji, służących mieszkańcom do nabywania biletów komunikacji miejskiej. Każdy zwrot butelki doładowuje konto użytkownika kwotą 5 centów. Wystarczy 30 zwrotów, by zakupić najtańszy bilet komunikacji miejskiej, pozwalający na podróż dowolnym środkiem publicznego transportu w Rzymie.

Codzienny raport smogowy – 4.08.

W niedzielę również dobra jakość powietrza w całym kraju. Synoptycy przewidują ciut wyższą temperaturę niż wczoraj, ale wciąż na niebie mogą pojawić się chmury z deszczem lub lokalne burze. Tymczasem Mielno postanowiło zawalczyć o czyste plaże i uporać się z petami. Władze miasta postanowiły wyprodukować bezpłatne, jednorazowe popielniczki z papieru. Co o tym myślicie?

Rośnie liczba cierpiących z powodu chronicznego lęku ekologicznego

Psycholog Jacek Santorski zwrócił uwagę, że od 2017 roku w systemie diagnostycznym zaburzeń psychologicznych zaczęła pojawiać się kategoria chronicznego lęku ekologicznego. Lęk ten wynika z rosnącej świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz z nadmiernej troski o środowisko. Długotrwały stan bezradności wobec zachodzących zmian klimatycznych często prowadzi do fobii lub depresji.