Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Anastase Tabaro – człowiek, który samodzielnie stworzył elektrownię wodną i dostarczył energię mieszkańcom

Anastase Tabaro – człowiek, który samodzielnie stworzył elektrownię wodną i dostarczył energię mieszkańcom

Każdy z nas zna przysłowie mówiące, że potrzeba jest matką wynalazków. W takiej sytuacji powstają wyzwania, którym należy sprostać. W ten sam sposób pomyślał Anastase Tabaro. Postanowił on przeciwdziałać niedoborowi elektryczności w wiosce Ngororero (Rwanda). Bazując na własnych umiejętnościach, wybudował elektrownię wodną.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Anastase Tabaro ukończył wyłącznie szkołę podstawową. Wiedzę, którą wykorzystał do realizacji swojego projektu, zdobył metodą prób i błędów. Dzięki jego nieustępliwości powstała elektrownia wodna zasilająca siedemset domów w jego rodzinnej wiosce i okolicznych miejscowościach. Początkowo projekt nie był tak rozbudowany, jednak zainteresował się nim rząd Rwandy, w wyniku czego Tabaro zyskał potrzebne wsparcie.

wp9e68c874 06

Przypadek Tabary potwierdza, że do realizacji interesujących przedsięwzięć nie jest konieczna akademicka wiedza, a chęć działania, logiczne myślenie oraz zaangażowanie, bez którego nawet najciekawsze projekty nigdy by nie powstały.

Foto: Der Spiegel

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.