Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Bank Pocztowy wymienia flotę samochodów i zamierza zredukować emisję własną o 32% 

Bank Pocztowy wymienia flotę samochodów i zamierza zredukować emisję własną o 32% 

Do 2026 roku Bank Pocztowy chce wymienić flotę na samochody zero i niskoemisyjne oraz zwiększyć udział wykorzystania energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii (OZE) w Centralach Banku oraz niektórych placówkach. Wszystko, aby do 2030 roku osiągnąć neutralność w zakresie 1 i 2 emisyjności gazów cieplarnianych.

Reklama

– Obecnie jednym z istotnych celów Banku Pocztowego jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla i obniżenie śladu węglowego wytwarzanego przez nasz Bank. Chcielibyśmy osiągnąć neutralność klimatyczną w zakresach własnych 1 i 2 do 2030 roku. Głównymi czynnikami wpływającymi na źródła emisji Banku Pocztowego są: energia elektryczna, klimatyzacja oraz flota samochodowa. Kładziemy również duży nacisk na wzrost efektywności energetycznej w placówkach Banku oraz zwiększamy wykorzystywanie energii pochodzącej z OZE. Do 2026 roku planujemy zmniejszyć emisję własną o około 32% względem roku bazowego 2022. Podjęte działania są zgodne z przyjętą w czerwcu ub. roku Strategią Banku „Bank blisko Ciebie i Twoich potrzeb” – zaznacza Jakub Słupiński, Prezes Zarządu Banku Pocztowego.

W drodze do zrównoważonego rozwoju Bank Pocztowy już wcześniej podejmował działania proekologiczne. Na łamach naszego portalu pisaliśmy o wprowadzeniu kart debetowych wytwarzanych ze skrobi kukurydzianej zamiast plastiku. Oprócz inwestycji w ekologiczne rozwiązania Bank Pocztowy może pochwalić się rekordowym zyskiem netto za 2023 rok, który wyniósł 223,8 mln złotych.

Bank Pocztowy oferuje usługi finansowe dla klientów indywidualnych oraz korporacyjnych na terenie całego kraju. Firma założona w 1990 roku w Bydgoszczy posiada dziś 132 placówki własne oraz przedstawicielstwo w urzędach pocztowych. Aktywa banku wyniosły pod koniec 2023 roku 8,98 mld złotych. 

Źródło: www.pocztowy.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.