Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Karta płatnicza ze… skrobi! Bank Pocztowy wprowadza nowe ekologiczne rozwiązanie

Karta płatnicza ze… skrobi! Bank Pocztowy wprowadza nowe ekologiczne rozwiązanie

Bank Pocztowy od listopada 2023 r. zaoferuje swoim Klientom nową ekologiczną odsłonę karty debetowej do rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Karta ekologiczna jest kolejnym, po karcie wirtualnej, produktem Banku Pocztowego, który idealnie odpowiada na trendy rynkowe zmierzające ku ograniczeniu użycia plastiku w środowisku naturalnym.

Reklama

Pionierska technologia w polskim banku

Karta z logo Poczty Polskiej to najczęściej wybierana przez Klientów Banku karta do rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Od listopada 2023 r. będzie ona produkowana 

z ekologicznego materiału pochodzenia roślinnego – PLA. PLA (kwas polimlekowy) to tworzywo pochodzenia biologicznego, stosowane jako alternatywa dla tradycyjnych tworzyw sztucznych na bazie paliw kopalnych. PLA wytwarza się ze skrobi kukurydzianej, a białko roślinne wykorzystuje się jako paszę dla zwierząt. To sprawia, że PLA jest prawdopodobnie najbardziej naturalną alternatywą dla PVC dostępną obecnie do stosowania w kartach płatniczych.

Bank Pocztowy należy do pionierów na polskim rynku, wykorzystujących ten materiał do produkcji kart płatniczych. Wymiana aktualnych kart z logo Poczty Polskiej będzie odbywała się stopniowo. Nowe karty ekologiczne otrzymają Klienci w ramach bieżącej sprzedaży, a dotychczasowi posiadacze kart Banku po upływie ważności obecnej karty lub po jej zastrzeżeniu i zamówieniu w jej miejsce nowego egzemplarza.

82% roślinnego materiału w nowej karcie Banku Pocztowego

– Największą zaletą nowej odsłony naszej flagowej karty jest to, że została ona w wykonana w 82% z materiału roślinnego, dzięki któremu znacznie zmniejszymy ilość odpadów niebiodegradowalnych generowanych w ramach wydawnictwa kart płatniczych. Ponadto, karta będzie wyposażona w udogodnienie dla osób słabowidzących i niewidomych. Nasza ekologiczna karta wpisuje się w ogłoszoną niedawno strategię Banku Pocztowego, zgodnie z którą chcemy koncentrować się na zrównoważonym rozwoju oraz dążyć do klimatycznej neutralności – komentuje Joanna Moskalik p.o. Dyrektora Departamentu Produktów Detalicznych i Usług Płatniczych. 

Karta ekologiczna Mastercard powstała przy współpracy z firmą Thales. Została wzbogacona o dodatkowy atut – udogodnienie dla osób słabowidzących i niewidomych. Blind notch, bo o nim mowa, to specjalne wcięcie na krótszej krawędzi karty, które ułatwi klientom codzienne korzystanie z niej. Ponadto posiada ona wszystkie funkcjonalności dotychczasowej karty debetowej z logo Poczty Polskiej wydawanej przez Bank Pocztowy.

– Czytaj także: Zielone dachy – koncepcja urbanistyczna przyszłości

Źródło: informacja prasowa – Bank Pocztowy

Fot. Canva, Bank Pocztowy

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.