Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Poczta Polska z zeroemisyjną flotą

Poczta Polska z zeroemisyjną flotą

Poczta Polska wyposaży swoją flotę w 25 nowych, elektrycznych pojazdów marki MAXUS e-Deliver 3. W ramach umowy wynajmu długoterminowego dostarczy je Arval Service Lease Polska. Wartość kontraktu to 4 mln zł.  Umowa jest kontynuacją współpracy obu spółek, rozpoczętej w 2019 roku.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Modernizacja floty Poczty Polskiej

Arval Service Lease Polska zajmujący się długoterminowym wynajmem i zrównoważoną mobilności, wygrał postępowanie przetargowe na dostawę elektrycznych samochodów dostawczych dla Poczty Polskiej. Największy operator logistyczny w kraju i Arval sfinalizowali kontrakt oraz podpisali długoterminową umowę najmu aut 16 czerwca br. Z kolei wydanie pojazdów rozpoczęło się w sierpniu br.

Wdrożenie nowych samochodów jest kolejnym etapem modernizacji floty Poczty Polskiej i elementem strategii rozwoju, realizowanej w celu efektywniejszej obsługi przesyłek.

Poczta Polska z zeroemisyjną flotą
25 elektrycznych pojazdów marki MAXUS e-Deliver 3 weszło w skład floty Poczty Polskiej

– Poczta Polska dąży do modernizacji swojej floty i stawia na elektromobilność. Spółka zdecydowała się na wynajem samochodów elektrycznych z powodu oszczędności, z troski o jakość powietrza, ograniczenie emisji CO2, zmniejszenia natężenia hałasu, ale również z chęci zapewnienia pracownikom bardziej komfortowych warunków pracy. To kolejna inicjatywa Spółki pokazująca, że inwestujemy w perspektywiczne rozwiązania, które będą pozytywnie wpływały na środowisko naturalne. Te działania wpisują się w przyjęte w Spółce kierunki rozwoju i wpłyną na dalszą popularyzację wykorzystania pojazdów niskoemisyjnych w transporcie drogowym – powiedział Andrzej Bodziony, Wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej.

Efektywne i ekologiczne samochody

Kontrakt na wynajem pojazdów między Pocztą Polską a Arval został podpisany na podstawie przetargu rozstrzygniętego w maju br. Umowa zawarta została na 36 miesięcy i obejmuje kompleksowy pakiet serwisowy, ubezpieczenie pojazdów oraz sezonową wymianę opon. Kurierzy Poczty Polskiej będą korzystać z nowych samochodów w całej Polsce. Poczta Polska skorzysta także z rządowego programu Mój elektryk, a Arval koordynuje  przygotowanie odpowiednich wniosków.

Dzięki tej umowie, która obejmuje również samochody zastępcze, Arval zagwarantuje klientowi pełną mobilność. Nowe pojazdy pozwolą Poczcie Polskiej na jeszcze bardziej efektywne i ekologiczne dostarczanie paczek na co dzień. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że możemy być częścią tej pozytywnej zmiany. To kolejna udana współpraca Arval z ważną spółką z sektora publicznego, co dodatkowo potwierdza naszą pozycję jako lidera elektromobilności w Polsce i kluczowego partnera w elektryfikacji flot w segmencie publicznym mówi Agnieszka Gołaszewska, Commercial Director w Arval Service Lease Polska.

Pojazdy MAXUS e-Deliver 3 to pierwsze samochody dostawcze, które były od początku projektowane jako pojazdy elektryczne. Dzięki temu mają przestronne wnętrze i ładowność do  905 kg. Auta wyposażone są w silnik elektryczny o mocy 90kW    i baterię o pojemności 50,2 kWh. Zasięg pojazdu w zakresie około  371 km (WLTP mieszany) daje pewność, że e-Deliver 3 poradzi sobie nawet z dłuższymi trasami bez konieczności częstego ładowania.

Flota elektryczna

Dane z tegorocznego „Barometru Flotowego” Arval Mobility Observatory pokazują, że 55% dużych przedsiębiorstw w Polsce planuje rozszerzenie swojej floty pojazdów użytkowych w ciągu najbliższych 3 lat. Niemal co piąta firma posiadająca auta służbowe, zamierza w ciągu trzech lat zacząć korzystać z w pełni elektrycznych samochodów dostawczych.

Umowa z Pocztą Polską to dla Arval kolejny duży kontrakt na zeroemisyjne pojazdy dla sektora publicznego w tym roku. W maju firma zrealizowała wydanie dużej partii 83 samochodów elektrycznych zamówionych przez Krakowski Holding Komunalny.

W 2022 roku firma AstraZeneca podpisała kontrakt długoterminowego wynajmu realizowany przez LeasePlan. Do spółki trafiło 41 elektryków – Hyundai IONIQ 5.

źródło: informacja prasowa Poczta Polska i Arval

Fot. Poczta Polska

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.