Lubuskie chce zmienić oblicze transportu

Czyste powietrze, ograniczenie ruchu samochodowego w centrach miast, optymalizacja transportu i promocja poruszania się na rowerze – to tylko wybrane z zagadnień omawianych na konferencji promującej wrześniowe wydarzenie, która odbyła się w sali prasowej lubuskiego urzędu marszałkowskiego.

Zbliża się koniec dominacji Tesli w klasie luksusowych elektryków

Dla kupujących samochody elektryczne klasy luksusowej do niedawna istniała tylko jedna marka – Tesla. Dominacja marki w tym segmencie w Stanach Zjednoczonych wkrótce może się skończyć. Kilka miesięcy temu Jaguar przedstawił swój pierwszy model elektryczny, samochód sportowy I-Pace. W ciągu najbliższych 12 miesięcy konkurencyjne auta elektryczne będą dostępne też w ofercie Audi, Mercedesa, Porsche i Volvo.

Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych do poprawki?

Zgodnie z ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych od 1 stycznia 2021 roku jednostki samorządu terytorialnego w miejscowościach powyżej 50 tys. mieszkańców zobowiązane będą do zapewniania minimum 10% udziału pojazdów elektrycznych w komunikacji. Samorządy nie chcą się na to zgodzić, sugerując, że tak szybkie zmiany są niemożliwe do realizacji. Czy na wskutek ustawy popyt będzie większy od podaży?