Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Firmy przecierają szlaki elektromobilności. AstraZeneca z elektryczną flotą

Firmy przecierają szlaki elektromobilności. AstraZeneca z elektryczną flotą

Firmy coraz częściej decydują się na włączenie do swojej floty samochodów w pełni elektrycznych. Rekordowa liczba 41 elektryków trafi niedługo do spółki AstraZeneca w ramach wynajmu długoterminowego LeasePlan. Wybrany model to Hyundai IONIQ 5, zwycięzca głównej nagrody World Car of the Year 2022.

B1
Reklama

Rosnące zapotrzebowanie na samochody elektryczne w biznesie

Jak wynika z danych PSPA (Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych) po polskich drogach jeździ już ponad 22 tysiące samochodów elektrycznych. W analogicznym okresie w 2019 roku samochodów w pełni elektrycznych było zaledwie 4 tysiące. To ogromna zmiana pokazująca społeczny i biznesowy fenomen. Zeroemisyjność staje się priorytetem dla firm, które testują samochody elektryczne i coraz częściej włączają je do swojej floty.

Z pomocą przyszedł też program dopłat Mój elektryk. O dotacje do NFOŚiGW mogą ubiegać się przedsiębiorcy, firmy i instytucje. Wcześniej o dofinansowanie wnioskować mogły osoby fizyczne. W drugim kroku dołączyły banki i firmy leasingowe, zainteresowane dystrybucją dopłat do leasingu pojazdów zeroemisyjnych.

Reklama

AstraZeneca z ambicją zeroemisyjności

Samochody elektryczne dołączyły do floty firmy AstraZeneca. Kontrakt długoterminowego wynajmu realizowany przez LeasePlan objął 41 elektryków.

Wybór padł na świetnie oceniany Hyundai IONIQ 5 – samochód roku 2022. Auta dołączą do 6 samochodów elektrycznych znajdujących się w flocie spółki liczącej ogółem 842 pojazdów. Pozostałe 813 samochody to hybrydy, a 23 to hybrydy plug-in. Wprowadzenie kolejnych elektryków wpisuje się w realizowany przez spółkę program „Ambition Zero Carbon”, poprzez który firma planuje osiągnąć neutralność klimatyczną do 2025 roku.

LeasePlan, jedna z wiodących na świecie firm świadczących usługi Car-as-a-Service, zapewnia finansowanie zakupu samochodów oraz obsługę całej floty.

– Zeroemisyjność stała się kluczowym elementem strategii biznesowej dla wielu naszych klientów. Dlatego wprowadziliśmy program #StartElectric, który pomaga firmom osiągnąć założone cele w zakresie przechodzenia na pojazdy elektryczne. Wynajem długoterminowy 41 samochodów to rekordowe zamówienie i duży krok w kierunku pełnej elektromobilności. Jeżeli chcemy na stałe zmienić transport, niezbędne są odważne decyzje i ambitne celezaznacza Rogier Klop, Prezes LeasePlan w Polsce.

Zmiany na rynku motoryzacyjnym

Rosnący popyt na samochody elektryczne dynamicznie zmienia rynek motoryzacyjny i priorytety producentów. Widać to także po ocenach, jakie zbierają wiodące modele elektryków. W rankingu World Car Awards 2022 samochodem roku wybrany został właśnie model elektryczny, Hyundai IONIQ 5, zdobywając najwyższe oceny za innowacyjność, bezpieczeństwo i pozytywny wpływ na środowisko.

Kiedy mowa o realizowaniu długoterminowych strategii zeroemisyjności, musimy stawiać na najlepsze rozwiązania. LeasePlan oprócz dostarczenia samochodów z najwyższej półki, wesprze nas w przeprowadzeniu audytu energetycznego, który pozwoli dobrać optymalne ładowarki do aut, a także zapewni usługę ładowania samochodów komentuje Łukasz Karpiński, Associate Director Fleet z AstraZeneca.

Stacji ładowania wciąż za mało

Jak pokazuje raport przygotowany przez LeasePlan, EV Readiness Index 2022, Polska dalej boryka się z problemem za małej liczby stacji ładowania. W zestawieniu 22 przebadanych państw zajęliśmy ostatnie miejsce w gotowości do przejścia na elektromobilność. W rankingu niską punktację za rozwój stacji ładowania otrzymali także liderzy ogólnego rankingu – Niemcy i Wielka Brytania. W zwiększeniu liczby punktów ładowania przodowały natomiast Czechy, Austria czy Szwecja.

Szybki przyrost samochodów elektrycznych na polskich drogach jedynie uwypuklił nasze braki. Mimo, że  według licznika elektromobilności PSPA w ostatnich 3 latach w naszym kraju przybyło blisko 1500 ładowarek, to wciąż ich liczba jest niewystarczająca i oscyluje w granicach 2200. Pomocne mogą być firmy, które mają specjalne rozwiązania dla biznesu.

W LeasePlanie zapewniamy kompleksową obsługę w procesie przechodzenia na elektromobilność. W ramach programu #StartElectric zapewniamy klientom audyt energetyczny oraz bogatą ofertę ładowarek domowych i mobilnych. To ogromne ułatwienia, które przekonują biznes do aut elektrycznych ocenia Piotr Wróbel, Dyrektor Handlowy w LeasePlan.

źródło i zdjęcia: informacja prasowa

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.