Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Firmy przecierają szlaki elektromobilności. AstraZeneca z elektryczną flotą

Firmy przecierają szlaki elektromobilności. AstraZeneca z elektryczną flotą

Firmy coraz częściej decydują się na włączenie do swojej floty samochodów w pełni elektrycznych. Rekordowa liczba 41 elektryków trafi niedługo do spółki AstraZeneca w ramach wynajmu długoterminowego LeasePlan. Wybrany model to Hyundai IONIQ 5, zwycięzca głównej nagrody World Car of the Year 2022.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Rosnące zapotrzebowanie na samochody elektryczne w biznesie

Jak wynika z danych PSPA (Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych) po polskich drogach jeździ już ponad 22 tysiące samochodów elektrycznych. W analogicznym okresie w 2019 roku samochodów w pełni elektrycznych było zaledwie 4 tysiące. To ogromna zmiana pokazująca społeczny i biznesowy fenomen. Zeroemisyjność staje się priorytetem dla firm, które testują samochody elektryczne i coraz częściej włączają je do swojej floty.

Z pomocą przyszedł też program dopłat Mój elektryk. O dotacje do NFOŚiGW mogą ubiegać się przedsiębiorcy, firmy i instytucje. Wcześniej o dofinansowanie wnioskować mogły osoby fizyczne. W drugim kroku dołączyły banki i firmy leasingowe, zainteresowane dystrybucją dopłat do leasingu pojazdów zeroemisyjnych.

AstraZeneca z ambicją zeroemisyjności

Samochody elektryczne dołączyły do floty firmy AstraZeneca. Kontrakt długoterminowego wynajmu realizowany przez LeasePlan objął 41 elektryków.

Wybór padł na świetnie oceniany Hyundai IONIQ 5 – samochód roku 2022. Auta dołączą do 6 samochodów elektrycznych znajdujących się w flocie spółki liczącej ogółem 842 pojazdów. Pozostałe 813 samochody to hybrydy, a 23 to hybrydy plug-in. Wprowadzenie kolejnych elektryków wpisuje się w realizowany przez spółkę program „Ambition Zero Carbon”, poprzez który firma planuje osiągnąć neutralność klimatyczną do 2025 roku.

LeasePlan, jedna z wiodących na świecie firm świadczących usługi Car-as-a-Service, zapewnia finansowanie zakupu samochodów oraz obsługę całej floty.

– Zeroemisyjność stała się kluczowym elementem strategii biznesowej dla wielu naszych klientów. Dlatego wprowadziliśmy program #StartElectric, który pomaga firmom osiągnąć założone cele w zakresie przechodzenia na pojazdy elektryczne. Wynajem długoterminowy 41 samochodów to rekordowe zamówienie i duży krok w kierunku pełnej elektromobilności. Jeżeli chcemy na stałe zmienić transport, niezbędne są odważne decyzje i ambitne celezaznacza Rogier Klop, Prezes LeasePlan w Polsce.

Zmiany na rynku motoryzacyjnym

Rosnący popyt na samochody elektryczne dynamicznie zmienia rynek motoryzacyjny i priorytety producentów. Widać to także po ocenach, jakie zbierają wiodące modele elektryków. W rankingu World Car Awards 2022 samochodem roku wybrany został właśnie model elektryczny, Hyundai IONIQ 5, zdobywając najwyższe oceny za innowacyjność, bezpieczeństwo i pozytywny wpływ na środowisko.

Kiedy mowa o realizowaniu długoterminowych strategii zeroemisyjności, musimy stawiać na najlepsze rozwiązania. LeasePlan oprócz dostarczenia samochodów z najwyższej półki, wesprze nas w przeprowadzeniu audytu energetycznego, który pozwoli dobrać optymalne ładowarki do aut, a także zapewni usługę ładowania samochodów komentuje Łukasz Karpiński, Associate Director Fleet z AstraZeneca.

Stacji ładowania wciąż za mało

Jak pokazuje raport przygotowany przez LeasePlan, EV Readiness Index 2022, Polska dalej boryka się z problemem za małej liczby stacji ładowania. W zestawieniu 22 przebadanych państw zajęliśmy ostatnie miejsce w gotowości do przejścia na elektromobilność. W rankingu niską punktację za rozwój stacji ładowania otrzymali także liderzy ogólnego rankingu – Niemcy i Wielka Brytania. W zwiększeniu liczby punktów ładowania przodowały natomiast Czechy, Austria czy Szwecja.

Szybki przyrost samochodów elektrycznych na polskich drogach jedynie uwypuklił nasze braki. Mimo, że  według licznika elektromobilności PSPA w ostatnich 3 latach w naszym kraju przybyło blisko 1500 ładowarek, to wciąż ich liczba jest niewystarczająca i oscyluje w granicach 2200. Pomocne mogą być firmy, które mają specjalne rozwiązania dla biznesu.

W LeasePlanie zapewniamy kompleksową obsługę w procesie przechodzenia na elektromobilność. W ramach programu #StartElectric zapewniamy klientom audyt energetyczny oraz bogatą ofertę ładowarek domowych i mobilnych. To ogromne ułatwienia, które przekonują biznes do aut elektrycznych ocenia Piotr Wróbel, Dyrektor Handlowy w LeasePlan.

źródło i zdjęcia: informacja prasowa

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.