Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Poczta Polska testuje auta elektryczne

Electric car, electric vehicle, electric, electricity, charging, EV charging

Poczta Polska testuje auta elektryczne

Poczta Polska SA zamierza przestawić się na pojazdy elektryczne. W zaistniałej sytuacji spółka zainicjowała testy samochodów dostawczych. Firma dąży do zoptymalizowania działalności, jak również bycia bardziej ekologiczną.

Poczta Polska zakomunikowała, że w ciągu kilku najbliższych lat zamierza krok po kroku wymieniać swoją flotę na pojazdy z silnikami elektrycznymi.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Istotne kwestie dotyczące wprowadzenia pojazdów elektrycznych wiążą się z ekologią, a także z kosztami eksploatacji, jak spółka podaje w komunikacie. Podkreśla także, że mają to być pierwsze w naszym kraju testy dostawczych pojazdów elektrycznych na tak dużą skalę.

Przemysław Sypniewski, prezes Poczty Polskiej, informuje, że firma zamierza przetestować w ruchu ulicznym elektryczne samochody dostawcze i sprawdzić, czy spełnią oczekiwania spółki. W testach mają wziąć udział listonosze, kurierzy, kierowcy, zajmujący się rozwożeniem przesyłek. Aktualnie Poczta Polska zatrudnia około osiemdziesięciu tysięcy pracowników na terenie całego kraju, z czego około dwudziestu pięciu tysięcy to listonosze.

Do współpracy zaproszono producentów obecnych na rynku polskim, którzy obecnie oferują pojazdy o ładowności do ośmiuset kilogramów, z homologacją do poruszania się po drogach. Pierwszy etap testu ma objąć w sumie dwadzieścia egzemplarzy ośmiu odmiennych modeli. W 2018 roku przewidywane jest przeprowadzenie testów około pięćdziesięciu pojazdów elektrycznych.

W teście dostawczych samochodów elektrycznych, zorganizowanym przez Pocztę Polską SA, mają wziąć udział takie marki, jak: Renault, Nissan, Zeppelin Goupil, Melex, Citroen, Peugeot, KOMEL (konwertyk Instytutu Napędów oraz Maszyn Elektrycznych).

Testy przeprowadzane przez Pocztę Polską mają potrwać do końca czerwca. Kierowcy mają zamiar sprawdzić takie własności, jak: ładowność, sposób ładowania akumulatorów, a także możliwą do przejechania liczbę kilometrów. Dodatkowo mają zostać obliczone potencjalne oszczędności finansowe, które pojawiły się w rezultacie wymiany floty na samochody zasilane alternatywnymi źródłami energii. Testy będą miały miejsce na ulicach takich miast, jak: Warszawa, Poznań, Rzeszów, Białystok, Kraków, Lublin, Łódź, Gdańsk, Wrocław, jak również Katowice. Ponadto testom zostaną poddane rodzaje ładowarek oraz stacji ładowania.

źródło: businessinsider.com.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.