Bee’s Wrap, czyli pszczeli papier

Bee’s Wrap, czyli pszczeli papier

Pszczoły produkują pyszny miód, zapylają kwiaty, dzięki nim mamy wiele warzyw i owoców. Są bardzo potrzebne i pożyteczne. Czy to możliwe, żeby były jeszcze bardziej przydatne?

Problem z pakowaniem żywności

Kiedy chcemy wytwarzać mniej śmieci i nie używać jednorazowych plastikowych opakowań, powstaje pytanie, w co pakować jedzenie. Chleb można trzymać w specjalnym bawełnianym worku. Niestety, on bardzo szybko wysycha. Ale to i tak najmniejszy problem. Pierwsze schody pojawiają się z zapakowaniem jedzenia w lodówce. Nie chcemy używać plastiku, woreczków jednorazowych ani folii aluminiowej. Jeśli nie przykryjemy jedzenia – szybko wysycha. Zapachy się mieszają. A nikt nie chce jeść ciasta o zapachu kiełbasy, prawda? Czym więc je przykryć? Jak zabezpieczyć, a jednocześnie być przyjacielem środowiska?

Bee’s Wrap

Pszczeli wrap brzmi bardzo przyjaźnie. Co to właściwie takiego? I czy jest przyjacielem środowiska? To takie opakowanie. Można go używać wiele razy i do tego jest całkowicie biodegradowalne. Zrobione jest z bawełny w połączeniu z woskiem pszczelim i olejkiem jojoba. To dzięki niemu chleb nie wysycha, a jedzenie nie wymienia się zapachami. Można w nim nosić kanapkę do szkoły, owoce i warzywa. Trzymać jedzenie w lodówce. Wosk pszczeli jest na tyle szczelny, że nie przepuszcza powietrza. A wraz z nim zapachów. To takie proste i naturalne! Do tego, nowa pachnie bardzo ładnie pszczelim woskiem i może nam służyć około roku.

Niestety, taki pszczeli wrap ma tylko jedną ogromną wadę. Jest dość drogi. Produkowany jest ręcznie w USA i można go sprowadzić do Polski, ale to też kosztuje. Do tego, jeśli chcemy używać takiego sposobu pakowania jedzenia, to nie wystarczy nam tylko jeden arkusz. Trzeba ich przynajmniej kilka. Ale z drugiej strony, jeśli nie kupujemy dużej ilości opakowań jednorazowych i folii różnego rodzaju… to można poświęcić trochę więcej pieniędzy na coś, co jest przyjazne środowisku.