BMW nie zainwestuje w Polsce

Inwestycje BMW w różnych regionach świata przyczyniają się do spadku bezrobocia, ożywienia gospodarczego i wdrażania innowacyjności. Polska nie jest jednak przez tę firmę pozytywnie postrzegana ze względu na prowadzoną politykę energetyczną.

NEXT-E to konsorcjum, w którego skład wchodzi BMW. Bawarski koncern od dłuższego czasu zastanawiał się nad wybudowaniem w Polsce sieci szybkich ładowarek, co sprzyjałoby właścicielom aut elektrycznych oraz elektromobilności promowanej przez rząd. Niestety konsorcjum zrezygnowało z tej inwestycji.

Paradoksalnie przeszkodą okazała się być prowadzona przez polski rząd polityka energetyczna wspierająca kopalnie węgla, a nie odnawialne źródła energii. Nowe prawo nie sprzyja np. inwestycjom wiatrowym. Dlatego Energa, uznając umowy sprzedaży zielonych certyfikatów za nieważne, blokuje rozwój niemieckiego koncernu, który ma udział w spółce C&C Wind.

Według doniesień „Dziennika Gazety Prawnej” to właśnie polska polityka energetyczna miała spowodować wycofanie się BMW. Co prawda strona niemiecka podaje, że ostateczna decyzja w sprawie inwestycji nie została jeszcze podjęta, ale niemożliwa wydaje się zmiana negatywnego nastawienia niemieckiego producenta do naszego kraju.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Opracowano system zasilania energią słoneczną, który działa również w nocy

Innowacyjna bateria termiczna opracowana przez naukowców z Uniwersytetu Curtin będzie kluczem do systemu energii słonecznej zdolnego do produkcji energii elektrycznej przez noc. Pozwoli to instalacjom OZE rywalizować z paliwami kopalnymi jako realnym źródłem energii dla przemysłu komercyjnego i ciężkiego na całym świecie, w tym dla górnictwa.