Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

BP z siecią ładowania samochodów elektrycznych w Wielkiej Brytanii

BP z siecią ładowania samochodów elektrycznych w Wielkiej Brytanii

BP kupiło największą sieć ładowania samochodów elektrycznych w Wielkiej Brytanii. Przejęcie firmy Chargemaster, która ma ponad 6500 punktów ładowania w całym kraju, rozpocznie wdrażanie szybkich ładowarek na 1200 stacjach marki w przyszłym roku.

Reklama

Na drogach Wielkiej Brytanii znajduje się ponad 140 000 pojazdów elektrycznych, z których większość to pojazdy hybrydowe typu plug-in. BP szacuje, że do roku 2040 liczba pojazdów elektrycznych wzrośnie do 12 milionów, chociaż niektórzy analitycy podają liczbę znacznie wyższą. Dlatego firma zdecydowała się na wykupienie 6500 punktów ładowania za 130 milionów funtów. To część z funduszy (382 milionów funtów), które BP zamierzało przeznaczyć na działania wspierające rozwój transportu o niskiej emisji dwutlenku węgla.

Tufan Erginbilgic, prezes pionu BP, który zajmuje się rafineriami i stacjami benzynowymi, powiedział: “BP staje się wiodącym dostawcą energii do pojazdów o niskiej emisji dwutlenku węgla w Wielkiej Brytanii”.

Ładowarki BP Chargemaster o mocy 150 KW to możliwość szybkiego ładowania pojazdu elektrycznego. Jako przykład firma podaje, że nowy Jaguar I-Pace mógłby podczas 10 minut ładowania zapewnić sobie energię na 100 mil (około 160 kilometrów).

Albert Cheung, analityk z Bloomberg New Energy Finance (BNEF), analizując sytuację rynkową, powiedział: „Firmy naftowe, takie jak BP, stoją przed podwójnym zagrożeniem ze strony pojazdów elektrycznych. Będą podtrzymywać zapotrzebowanie na ropę naftową, ale muszą również stawić czoła malejącemu ruchowi klientów na stacjach benzynowych. BP rozumie zagrożenia i widzi możliwość bycia częścią branży EV”. BENF szacuje również, że ponad połowa brytyjskich samochodów w 2040 roku będzie elektryczna.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.