Chodnik, który generuje energię

W Londynie, na Bird Street, powstał niekonwencjonalny chodnik. Została w nim zaimplementowana specjalna technologia firmy Pavegen, dzięki której jest w stanie produkować energię elektryczną.

Wszystko odbywa się wyłącznie z wykorzystaniem ciężaru przechodzących po nim osób. Gdy pieszy przemierza chodnik, generatory umieszczone w podłożu przesuwają się. Wykorzystanie indukcji elektromagnetycznej powoduje, że wytwarzana jest wówczas energia elektryczna, która później może zostać wykorzystana.

Wybudowany chodnik ma jedynie dziesięć metrów, mimo to robi wrażenie. Dzięki zastosowanym technologiom może zasilić oświetlenie wzdłuż niego oraz głośniki, które emitują odgłosy ptaków mające relaksować spacerowiczów. Specjalna aplikacja na urządzenia mobilne sprawia, że przechodnie mają możliwość sprawdzenia, jak wiele energii wygenerowali, przemierzając dziesięć metrów specjalnego chodnika.

Potencjał chodnika jest znacznie większy, niż się wydaje. Dzięki wyposażeniu go w specjalne interfejsy władze miasta są w stanie mierzyć natężenie ruchu, co może być przydane do opracowania różnego rodzaju statystyk oraz analiz. Szacunkowo każde przejście przez ten chodnik przyczynia się do wytworzenia pięciu watów energii.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Nieustające bicie atomowej piany

Następny artykuł

Siemens Gamesa zainstalował w Tajlandii najwyższe w Azji turbiny wiatrowe

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,