Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Dzień Tesli 2017

dzień Tesli w Centrum Nauki Kopernik

Dzień Tesli 2017

W najbliższą niedzielę, 9 lipca innogy Polska i Centrum Nauki Kopernik zapraszają na  Dzień Tesli w Centrum Nauki Kopernik. W programie wydarzenia są dodatkowe atrakcje: spotkania z Łowcami burz, pokazy w Teatrze Wysokich Napięć, miniwarsztaty z elegtromagnetyzmu, pokazy w Planetarium, miniwarsztaty z zestawem edukacyjnym Power Box oraz warsztaty z programowania w systemie Arduino.

Reklama

Otwarty umysł i niestrudzone eksperymentowanie to wizytówka Nikoli Tesli – wybitnego naukowca, który wyprzedził swoją epokę. Dzięki swojej ciekawości i konsekwencji opatentował ponad 120 wynalazków – silnik elektryczny, dynamo rowerowe, radio, elektrownię wodną, baterię słoneczną, świetlówkę, transformator prądu zmiennego i wiele innych.

Z okazji 161. rocznicy urodzin wielkiego innowatora innogy Polska wraz z Centrum Nauki Kopernik zapraszają na Dzień Tesli w Koperniku. Na zwiedzających czeka tego dnia wiele dodatkowych atrakcji. innogy Polska, jako Wyłączny Partner wydarzenia, zaprasza do udziału w pokazach i warsztatach malowania światłem, które poprowadzi grupa Multivisual, znana z programu telewizyjnego „Mam talent”. Na specjalnych stanowiskach Power Box, będzie można sprawdzić jak działa elektrownia wiatrowa lub baterie słoneczne. Energię w mobilnych urządzeniach zwiedzających zapewnią energetyczne ławeczki innogy z opcją ładowania indukcyjnego.

Nikola Tesla to postać dobrze znana w branży energetycznej. Bardzo cieszymy się, że innogy Polska może po raz kolejny świętować rocznicę urodzin tego wybitnego wynalazcy. Podobnie jak dla Tesli, innowacje i technologie są szczególnie ważne dla naszej firmy. Wraz z Centrum Nauki Kopernik zachęcamy do poszerzania wiedzy na temat energii elektrycznej i zapraszamy na Dzień Tesli w Koperniku już w najbliższą niedzielę – powiedział Janusz Moroz, Członek Zarządu innogy Polska ds. Handlu.

Organizator przygotował dla zwiedzających dodatkowe atrakcje. Będzie można porozmawiać
o rodzajach wyładowań piorunowych z Łowcami Burz ze Stowarzyszenia Skywarn Polska, zbudować generator Van de Graaffa na miniwarsztatach z elektromagnetyzmu i elektryczności, zbudować proste układy elektroniczne w Majsterni, sprawdzić jak działa w praktyce system Arduino, a także odwiedzić Planetarium Niebo Kopernika i obejrzeć pokazy w Teatrze Wysokich Napięć.

Wstęp na wydarzenie w ramach biletu do CNK. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.