Egipt chroni rafę koralową

Aby zapobiegać dużej ingerencji człowieka w morski ekosystem, władze Egiptu wprowadzają obostrzenia, które dotyczą atrakcji turystycznych skupionych wokół rafy koralowej. Na okres jednego roku wstrzymano wydawanie licencji centrom nurkowym i jachtowym.

Egipski Uniwersytet Banha przeprowadził badania, z których wynika, że głównymi przyczynami drastycznego zmniejszenia się rafy koralowej w ciągu ostatnich 30 lat, jest ocieplenie klimatu oraz działalność człowieka. Ay zapobiec dalszej ingerencji w morski ekosystem, minister turystyki Egiptu, Rania al-Maszat, zawiesiła wydawanie licencji centrum nurkowym i jachtowym w rejonie Morza Czerwonego i południowego Synaju na okres jednego roku.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Nowe przepisy blokują także poszerzanie zakresu działalności oraz powiększanie floty przez przedsiębiorców. W ten sposób ministerstwo chce chronić rafę koralową, którą tworzy ponad tysiąc różnych gatunków ryb i 250 rodzajów koralowców. Przez wielu jest ona uważana za jedną z najbogatszych i najpiękniejszych na świecie.

Jak podaje „Egypt Independent” na swojej stronie internetowej, decyzja ta nie obejmuje szkół windsurfingu i kitesurfingu oraz operatorów żaglówek. Zakaz nie dotyczy także podmiotów, które złożyły wniosek o wydanie zezwolenia na prowadzenie działalności przed wejściem rozporządzenia w życie.