Enel Green Power szuka nowych technologii

Enel Green Power podpisał umowę z Instytutem Mikroelektroniki i Mikrosystemów National Research Council, dotyczącą utworzenia centrum badawczo-rozwojowego z zakresu odkrywania nowych technologii pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych.

Laboratorium, znajdujące się koło Werony, będzie koncentrować się głównie na rozwoju ogniw słonecznych i fotowoltaicznych.

Główny nacisk zostanie położony na rozwój i powstanie technologii nowej generacji dwustronnych modułów fotowoltaicznych, które mogą generować moc nie tylko dzięki bezpośredniemu działaniu promieni słonecznych, ale również dzięki promieniowaniu słonecznemu odbitemu od powierzchni podłoża.

ENEL zainteresowane jest również pracami dotyczącymi opracowania paliwa wodorowego pochodzącego z elektrolizy wody wywołanej promieniowaniem słonecznym.

Prezes Enel Green Power Riccardo Amoroso powiedział: Szybko zmieniające się uwarunkowania powodują, że nasza praca jest trudna, jednak chcemy być w czołówce podmiotów tworzących technologie niezawodne i trwale zmieniające otaczającą nas rzeczywistość.

Enel Green Power jest włoskim wielonarodowym koncernem z siedzibą w Rzymie. Firma została utworzona jako spółka zależna od firmy energetycznej Enel w grudniu 2008 roku. Enel Green Power prowadzi działalność w 16 europejskich krajach oraz w Ameryce Północnej i Ameryce Południowej.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Ponad 10 mln zł trafi do klientów Enspirion za gotowość do czasowego ograniczenia zużycia energii

Następny artykuł

GE Renewable Energy z kontraktem w Australii

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,