ENEL inwestuje w elektromobilność

ENEL inwestuje w elektromobilność

Wiodący dostawca stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Ameryce Północnej od niedawna ma nowego właściciela. Nowym nabywcą i większościowym udziałowcem firmy eMotorWerks jest koncern energetyczny Enel, który dokonał przejęcia podmiotu za pośrednictwem spółki zależnej EnerNOC.

Spółka eMotorWerks posiada platformę JuiceNet, której podstawą funkcjonowania jest zarządzanie ładowaniem EV i magazynowaniem energii.

Krok poczyniony przez Enel odzwierciedla plany koncernu i strategię przez niego obraną. Udział w projektach elektromobilnych ma dywersyfikować działalność grupy, która dotychczas skupiała się na projektach wiatrowych, słonecznych i geotermalnych o łącznej mocy 3,3 GW.

Należy przypomnieć, że Enel przyjął wcześniej Demand Energy Networks, firmę specjalizującą się w oprogramowaniu i magazynowaniu systemami energii, oraz EnerNOC, dostawcę usług DSR.

Enel podkreślił, że za pośrednictwem przejętej platformy JuiceNet można zaplanować ładowanie w okresach najkorzystniejszych cenowo oraz sterować urządzeniami w celu bilansowania sieci.

To właśnie bilansowanie może dostarczyć właścicielom samochodów elektrycznych dodatkowe dochody, co pozytywnie wpłynie na koszty związane z użytkowaniem pojazdu.

Nabyta przez Enel spółka zainstalowała do tej pory ponad 25 tysięcy punktów ładujących samochody elektryczne, a sam Enel dostarczył 5 tysięcy stacji ładowania do takich krajów, jak Argentyna, Chile, Grecja, Hiszpania i Rumunia.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.