Eon maluje swoją farmę wiatrową nowatorską farbą

Eon maluje swoją farmę wiatrową nowatorską farbą

Eon rozpoczął wykorzystywanie nowego pokrycia dla swoich farm wiatrowych off-shore. Firma chce pokryć nową farbą antykorozyjną 60 stalowych masztów projektu wiatrowego Arkona, jaki powstaje na niemieckiej części Morza Bałtyckiego. Całkowita moc nowej farmy to 385 MW.

Jak mówi ta niemiecka firma, jest ona pierwszym deweloperem tego typu instalacji off-shore, który stosuje nową, ekologiczną farbę antykorozyjną na swoich systemach. Za opracowanie i nałożenie pokryć odpowiedzialna jest firma Krebs Korrosionsschutz.

Pokrycie „Thermalius” to termicznie nakładany roztwór aluminium. Technikę tą opracował Eon wraz z inżynierami z spółki Rambøll Germany. Jak informuje deweloper instalacji wiatrowych, zastosowanie nowego pokrycia ma istotnie zmniejszyć korozję metalowej konstrukcji wiatraka, przez jego okres użytkowania (25 lat), dzięki czemu o setki ton zmniejszyć się ma ilość wprowadzonych do morza pierwiastków metalicznych.

Źródło: Eon

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.