1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Full-efektywny energetycznie dom w Lincoln

Full-efektywny energetycznie dom w Lincoln

Dom w Lincoln w stanie Massachusetts zaprojektowany przez biuro architektoniczne ZeroEnergy Design wyposażony jest w szereg rozwiązań energooszczędnych, które sprawiają, że wyróżnia go wysoka efektywność energetyczna, a zasila energia produkowana przez panele fotowoltaiczne.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

lincoln efektywność energetyczn

Projekt domu nawiązuje do korzeni rolniczych terenu, na którym został postawiony. Całość składa się z budynku głównego – części mieszkalnej, oraz połączonego za sprawą zadaszenia garażu pełniącego też funkcję przestrzeni gospodarczej. Zabudowania otoczone są sadem owocowym.

efektywny energetycznie dom w lincoln

Na dwuspadowym dachu głównego budynku zamontowano instalację fotowoltaiczną o mocy 13,1 kW, która nie tylko pokrywa zapotrzebowanie na energię elektryczną mieszkańców, ale produkuje jej nadwyżkę – nawet o 42% więcej prądu niż zużycie.

efektywny energetycznie dom w lincoln usaefektywnie energetycznie dom w lincolndom oszczedny energetycznie w lincolnefektywnie energetyczny dom w usa

Część mieszkalna jest jasna i przestronna. Znajduje się w niej sporo przestrzeni do wspólnych, rodzinnych aktywności – m.in. spory salon, jadalnia, bawialnia czy siłownia. Ale to tym, co przede wszystkim wyróżnia ten projekt, jest jego wysoka efektywność energetyczna. Podczas izolacji budynku wyeliminowano wszystkie mostki termiczne oraz zastosowano okna z potrójnymi szybami. Ponadto architekci postawili na grube ściany oraz dach, co sprawia, że dom uznawany jest za jeden z najcięższych w USA.

dom energetyczny lincoln

Oprócz imponującej wydajności i sporej przestrzeni, projekt koncentrował się również na otoczeniu. Przed budową na działce posadzono drzewa owocowe, takie jak jabłonie, grusze, brzoskwinie i wiśnie, tworząc w ten sposób sad. W planach jest również montaż systemu pozyskiwania wody deszczowej do podlewania.

efektywnie energetyczny dom efektywnie energetyczny dom 1

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.