Fundacja Banku Ochrony Środowiska wyróżniona za m.in. inicjatywy ekologiczne nagrodą „Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2016. Dobre Praktyki”

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2016. Dobre praktyki” opracowany został przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Stanowi on największy w naszym kraju przegląd pozytywnie ocenianych praktyk i działań biznesowych z roku 2016. W jubileuszowej, piętnastej edycji zawarto opis dobrze ocenianych praktyk 180 firm z Polski.

Pośród wyróżnionych firm znalazła się Grupa BOŚ z Bankiem Ochrony Środowiska i Fundacja BOŚ na czele. Szereg wyróżnionych projektów Grupy dotyczył ściśle ekologii i odnawialnych źródeł energii.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu wyróżniło, między innymi, takie działania Grupy BOŚ jak:

  • Kampanię edukacyjną „Postaw na Słońce”, która ma na celu kształcić pozytywną świadomość dotyczącą OZE i fotowoltaiki.
  • Projekt ekologiczny „Zielona Ławeczka”, skierowany do mieszkańców otwartych osiedli, mający za zadanie promowanie rewitalizacji zaniedbanych rejonów zielonych na ich terenie.
  • Raport Ekologiczny Banku Ochrony Środowiska, który w sposób syntetyczny opisywał proekologiczną działalność BOŚ na tle innych podmiotów, trendów w kraju oraz wprowadzanych rozwiązań systemowych.

 

Materiały prasowe Banku Ochrony Środowiska

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Kolejne projekty OZE Europejskiego Banku Inwestycyjnego

Następny artykuł

Brytyjskie Renewables Obligation zamknęło kolejną rundę konkursu na dofinansowania

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,