Kolejne projekty OZE Europejskiego Banku Inwestycyjnego

Europejski Bank Inwestycyjny nie przestaje inwestować w coraz to nowszych lokalizacjach. Jak informuje bank, podpisał on właśnie umowę dotyczącą finansowania inwestycji w projekt fotowoltaiczny z Krajowym Bankiem Indii.

Jak wynika z zapisów umowy bank zgodził się na przekazanie Hindusom pierwszego pakietu finansowania w wysokości 200 milionów euro. Cały projekt fotowoltaiczny wart jest 650 milionów euro.

Instalowany system fotowoltaiczny charakteryzować się ma mocą równą 530 MW i być „światowej klasy systemem, który pozwoli spełnić Hinduskie ambicje co do celów energetycznych” jak komentuje wicedyrektor Andrew McDowell.

Inwestycje w nowe, duże systemy słoneczne są kluczowe, aby zapewnić wysoki odsetek OZE w hinduskim miksie energetycznym – opowiadał McDowell – ten projekt doskonale wpisuje się w dążenia tak Indii jak i Unii Europejskiej  jeśli chodzi o implementację uzgodnień z szczytu klimatycznego w Paryżu – dodał.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Pięściarski pojedynek przeciwko polityce Nowej Zelandii

Następny artykuł

Fundacja Banku Ochrony Środowiska wyróżniona za m.in. inicjatywy ekologiczne nagrodą „Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2016. Dobre Praktyki”

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,