Mieszkaniec Indii zasadził SAM cały las

Nastoletni Jadav Payeng przez 30 lat poświecał się sadzeniu drzew na działce obok rzeki Brahmaputry. W ten sposób udało mu się wyhodować las i stworzył miejsce schronienia dla dzikiej zwierzyny, m.in. dla nosorożców, tygrysów, ptaków, jeleni czy słoni. Obecnie powierzchnia lasu obejmuje prawie 550 hektarów, czyli tyle co 15 boisk piłkarskich. Nie bez powodu Jadava nazywa się Człowiekiem Lasu – Forest Man.

Zielona rewolucja jedną z przyczyn smogu w Delhi

Według Światowej Organizacji Zdrowia Delhi jest najbardziej zanieczyszczoną metropolią na świecie, a trzy z dziesięciu najbardziej zanieczyszczonych miast na globie znajduje się w jego sąsiedztwie. Przyczyną tego stanu rzeczy jest nie tylko energetyka oparta na węglu, ale i rolnictwo. Co to takiego zielona rewolucja i dlaczego szkodzi indyjskiemu powietrzu?

Indie nakładają antydumpingowe cła na niektóre materiały do produkcji paneli fotowoltaicznych

Firma RenewSys z Mumbaju złożyła do indyjskich władz petycję z prośbą o wprowadzenie antydumpingowych ceł na import arkuszy EVA z południowej Azji. Materiał ten wykorzystywany jest m.in do produkcji paneli fotowoltaicznych. W odpowiedzi na tę prośbę wprowadzono specjalną taryfę celną wynoszącą od 537 do 1559 dolarów za tonę importowanego surowca.