Mieszkaniec Indii zasadził SAM cały las

Nastoletni Jadav Payeng przez 30 lat poświecał się sadzeniu drzew na działce obok rzeki Brahmaputry. W ten sposób udało mu się wyhodować las i stworzył miejsce schronienia dla dzikiej zwierzyny, m.in. dla nosorożców, tygrysów, ptaków, jeleni czy słoni. Obecnie powierzchnia lasu obejmuje prawie 550 hektarów, czyli tyle co 15 boisk piłkarskich. Nie bez powodu Jadava nazywa się Człowiekiem Lasu – Forest Man.

Zielona rewolucja jedną z przyczyn smogu w Delhi

Według Światowej Organizacji Zdrowia Delhi jest najbardziej zanieczyszczoną metropolią na świecie, a trzy z dziesięciu najbardziej zanieczyszczonych miast na globie znajduje się w jego sąsiedztwie. Przyczyną tego stanu rzeczy jest nie tylko energetyka oparta na węglu, ale i rolnictwo. Co to takiego zielona rewolucja i dlaczego szkodzi indyjskiemu powietrzu?

Indie nakładają antydumpingowe cła na niektóre materiały do produkcji paneli fotowoltaicznych

Firma RenewSys z Mumbaju złożyła do indyjskich władz petycję z prośbą o wprowadzenie antydumpingowych ceł na import arkuszy EVA z południowej Azji. Materiał ten wykorzystywany jest m.in do produkcji paneli fotowoltaicznych. W odpowiedzi na tę prośbę wprowadzono specjalną taryfę celną wynoszącą od 537 do 1559 dolarów za tonę importowanego surowca.

Zmiany klimatyczne w Indiach wpływają negatywnie na tamtejszy sektor wiatrowy

Ocieplanie się Oceanu Indyjskiego może zredukować potencjał energetyczny branży wiatrowej w Indiach, jak wskazują badania z Harvardu. Indie są trzecim na świecie emiterem gazów cieplarnianych, zaraz za Chinami i USA. Inwestują miliardy w systemy OZE, zwłaszcza instalacje wiatrowe, i chcą podwoić ilość zainstalowanych mocy w tym sektorze w ciągu najbliższych pięciu lat.

Indie skupią się na elektryfikacji autobusów, taksówek i trójkołowców

Według najnowszego raportu Bloomberg New Energy Finance (BNEF) Indie w ramach rewolucji elektromobilnej skupią się przede wszystkim na elektryfikacji transportu publicznego oraz flot składających się z taksówek i popularnych w Indiach trójkołowych pojazdów. Strategia Delhi będzie według przewidywań analityków odbijać się na rozwoju elektromobilności wśród kierowców prywatnych.

Otworzono pierwszy sklep Ikea w Indiach. Sklep będą obsługiwać elektryczne riksze

Szwedzki gigant meblowy Ikea otworzył swoją pierwszą filię w Indiach, w mieście Hyderabad w stanie Telangana. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że tamtejszy oddział oprócz sprzedaży instalacji fotowoltaicznych będzie także dowoził meble elektrycznymi pojazdami. W ten sposób podmiot chce się dostosować do wymagań obywateli Indii oraz potrzeb państwa na produkty niskoemisyjne i ekologiczne.

Indie chcą zainstalować 150 GW systemów PV do zasilania pomp wodnych

Greenpeace India, Germi oraz zarządzający programem Polityki Wodnej IWMI-Tata poinformowali w swoim raporcie, że pomysł indyjskiego rządu o instalacji zasilanych energią słoneczną pomp do wody może pozwolić na zrealizowanie celów energetycznych rozwoju fotowoltaiki w tym kraju – 100 GW. Wszystko zależy od tego, czy zostanie on poprawnie wdrożony.