Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Geometryczny projekt Black House pozwala na podziwianie doskonałych widoków i cieszenie się słońcem

Geometryczny projekt Black House pozwala na podziwianie doskonałych widoków i cieszenie się słońcem

Za projekt ‘Czarnego Domu’ – the Black House – odpowiada architekt Benjamin Heller z biura Freier Architekt z Radolfzell w Niemczech. Projekt budynku inspirowany jest między innymi jego lokalizacją. Bryła domu nawiązywać ma do ręcznie ciosanych bloków skał, jakich sporo jest w okolicy.  Wieloaspektowy, geometryczny design domu ma nie tylko mimetyczny cel – dom zaprojektowano i zorientowano w przestrzeni tak, by jego ogromne przeszklenia zapewniały nie tylko doskonały widok otaczającej go przyrody, ale także umożliwiały optymalne doświetlenie wnętrz. 

Black House by Benjamin Heller 1
inhabitat.com
Dom znajduje się na krawędzi miasteczka Öhningen, będącego lokalnym uzdrowiskiem. Budynek posadowiono w relatywnej bliskości do Jezioro Bodeńskie.  Black House jest uzewnętrznieniem miłości właścicieli do przyrody, którzy wielokrotnie podczas projektowania to podkreślani. Nie tylko jego lokalizacja oraz ogromne, pozwalające na podziwianie okolicy, przeszklenia są tego wynikiem. Wyraża to także sama drewniana konstrukcja domu, czy wykorzystanie pompy ciepła do jego zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska ogrzewania.  Budynek ma 325 m2. Na tej przestrzeni znajdują się dwa piętra wypełnione mieszanką prywatnej i otwartej przestrzeni, rozłożonej zgodnie z wymaganiami mieszkańców. Do domu wchodzi się od wschodu, poprzez długi korytarz, który prowadzi do różnych pomieszczeń, łazienek czy znajdującej się na parterze sypialni.  Na piętrze znajduje się otwarty salon, kuchni  i jadalniaPomieszczenia te dominują górne piętro, które otwarte jest na południe, gdzie znajduje się patio. Po wschodniej stronie budynku jest natomiast główna sypialnia właścicieli domu.  
Black House by Benjamin Heller 6
inhabitat.com
– Black House jest silnie zorientowany w kierunku krajobrazu i wody – tłumaczy architekt. – Przestrzenie wewnątrz domu otwierają się na południeCzysty I prosty projekt wnętrza kieruje wzrok oglądających na panoramiczne okna, za którymi rozciągają się piękne pejzaże  Źródło: inhabitat.com

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.