Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Innowacje w energetyce nagrodzone! Zobacz zwycięzców gali w Rzeszowie

Innowacje w energetyce nagrodzone! Zobacz zwycięzców gali w Rzeszowie

13 września podczas VI konferencji pt. “Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” zostały wręczone nagrody dla innowacyjnych rozwiązań w sektorze energetyki. Który samorząd może pochwalić się efektywnym wdrażaniem takich rozwiązań?

Reklama

Inauguracja 

Ogólnopolski Konkurs dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd zorganizował Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie. Konkurs zainaugurował odbywającą się w dniach 13 i 14 września konferencję energetyczną, na której pojawiło się wielu ekspertów z Polski i zza granicy.

Innowacja

Politechnika Rzeszowska aktywnie angażuje się w badania nad przyszłością i niezależnością energetyczną Polski. Aby to zrealizować, należy połączyć potencjał wszystkich podmiotów, które razem zagwarantują bezpieczeństwo w sektorze energii.

Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, podkreśliła, jak ważne jest wdrażanie innowacji i odnawialnych źródeł energii w polskiej gospodarce.

Wiążemy nadzieje z OZE. Mamy zobowiązania także ze strony Unii Europejskiej. Dlatego dążymy do rozszerzenia produkcji wodoru. Te wyzwania stoją przed nami – mówiła wojewoda.

Nagrody

Oprócz wyróżnień dla samorządów, Instytut Polityki Energetycznej wręczył dwie nagrody specjalne w kategorii “Bezpieczeństwo energetyczne”. Przyznano je dwóm osobom odpowiedzialnym za sektor energii. Wyróżnienie otrzymał Theodore J. Garrrish, polityk, asystent sekretarza ds. energii w USA oraz Prezes ML System S. A. Dawid Cycoń.

obsrZys9Hz7g8 A2b1yCQeMIKAEo0aFu122sXuc6UeRSziBRFGmJby1OXTglZ7vFYNWwLzzmhPtVBCJU L8nY7EmrtjmQWqAseGt2KAiN
Theodore J. Garrish otrzymuje wyróżnienie, fot. “Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”

Bardzo się cieszę, że nasza firma została doceniona. Jest to motywacja, aby następne pokolenia mogły korzystać z naszej planety powiedział prezes. 

Theodore J. Garrish powiedział, że czysta energia i odejście od węgla mają pomóc Polsce w realizacji celów energetycznych. Garrish nie krył zadowolenia z otrzymanego zaproszenia oraz wyróżnienia. Wspomniał, że ma polskie korzenie i ceni sobie współpracę między USA a Polską w dziedzinie energetyki.

6x2B49FzUIfOwh ER5xBvL0fLcKdwCr5BM0mWF5nb2UT4rgl0Zm FNg3xFz AmDguA
fot. “Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”

Samorządy nagrodzone

Konkurs dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd odbył się po raz pierwszy w historii konferencji. 

Plebiscyt zorganizowany przez Instytut Polityki Energetycznej miał za zadanie promować innowacyjne i przełomowe podejście do zarządzania sektorem energii na terenie samorządów.

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Spółkę ML System: inteligentną wiatę przystankową, ławkę fotowoltaiczną oraz smart pylon wyposażony w elektroniczną tablicę zmiennej treści, na której można wyświetlać informacje dla pasażerów, np. rozkład jazdy. Spółka zapewni instalację swoich urządzeń. 

Kategorie konkursu  

I. Inwestycja Roku – transport i budownictwo, 

II. Akcja Społeczna Roku – podnoszenie wiedzy i świadomości mieszkańców w zakresie efektywności energetycznej, 

III. Innowacja Roku – nowatorstwo energetyczne w skali samorządu. 

Nagrody główne otrzymali:

  • Gmina Przywidz, 
  • Gmina Potęgowo,
  • Sopot.

Wyróżnienia:

  • Inwestycja roku: Gmina Potęgowo w województwie pomorskim
  • Propagator wiedzy o energii: Gmina Lubartów
aZDQ7qKfDWdSfL mUPFGQRBFXE1V0 lWniUAMUdb7 5mwzhYtT9rHlZpOtXJG58TwO8TjClojY7 n80iwRJEm6SEwJRnF b8hIs29V9FQu6YAYdDE74S0bLMylqLLUZhTAZbvv6 =s0
fot.  “Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”
  •  Innowator roku: miasto Rzeszów
LgW3PLPGzMpbyrCiXnmldW8N gS7mGq0X SXeD6mKPPIUceRlSrjQJ8NwgReyLHSo ltAdm2KoGHqPC6pviWzRHsZSujE7HP6Dz1Gcnx5WNrnCFcvhDmwtEN50H7prLAoM KZAlZ=s0
fot. “Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.