Invenergy pozywa Tauron

Amerykańska spółka Invenergy domaga się wysokiego odszkodowania od polskiego koncernu energetycznego Tauron. Podstawą do roszczeń Invenergy jest wypowiedzenie przez Tauron długoterminowych umów dotyczących zielonych certyfikatów i kupna energii.

Invenergy ogłosiło, że będzie domagać się odszkodowania na kwotę nieco ponad 1,2 miliarda złotych. Amerykańska spółka ma na celu uzyskanie odszkodowania nie tylko za poniesione straty na chwilę obecną, ale również wszystkie nadchodzące, które będą konsekwencją negatywnych decyzji podjętych przez Tauron Polska Energia S.A.

Według amerykańskiej spółki –  Tauron niedługo po podpisaniu umów zaczął wycofywać się ze wspólnie osiągniętego porozumienia wraz ze spółką PE-PKH., która w 2014 roku została zlikwidowana w oparciu o uchwałę podjętą przez Tauron.

Amerykanie zarzucają, że na decyzje podjęte przez Tauron mogli mieć wpływ przedstawiciele skarbu państwa, urzędujący w tamtym czasie.

Tauron zaprzecza, jakoby był jedną ze stron konfliktu. W opublikowanym oświadczeniu zaznacza, że spór toczy się między PE-PKH a Invenergy. Według spółki, Tauron jest wolny od jakiejkolwiek odpowiedzialności w tej sprawie. Co więcej, przedstawiciele spółki twierdzą, że nie otrzymali żadnego pozwu. Sytuacja jest więc bardzo ciekawa i ciężko jednoznacznie określić, która ze stron ma rację.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Największa farma fotowoltaiczna na wodzie powstaje w Chinach

Następny artykuł

Futurystyczna słoneczna altana, reagująca na otoczenie w MoMA PS1

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,