JP Morgan sfinansuje ekologiczne projekty

Jeden z największych finansowych holdingów JP Morgan Chase zamierza przeznaczyć do roku 2025 aż 200 mld EURO na finansowanie projektów budowy instalacji pozyskiwania czystej energii. Zobowiązanie dotyczy również samego holdingu, który zamierza pokrywać wszystkie swoje potrzeby energetyczne ze źródeł odnawialnych.

Bank poinformował, że będzie doradzał finansowo w transakcjach i finansowych niuansach we wszystkich projektach, oferując jednocześnie zarządzanie ryzykiem oraz gwarancjami, które umożliwią finansowanie. JP Morgan Chase, działający w ponad 60 krajach zamierza zaopatrzyć swoje nieruchomości w instalacje solarne, które znajdą się na 1400 obiektach.

Bank wesprze również rozwój nowych projektów dotyczących energii odnawialnej poprzez porozumienia w sprawie zakupu energii elektrycznej, takie jak podpisane z firmą zależną NRG Energy na energię elektryczną z farmy wiatrowej Buckthorn o mocy 100 MW w Teksasie.

Prezes JPMorgan Chase i dyrektor naczelny Jamie Dimon powiedział: „Biznes musi odgrywać kluczową rolę w tworzeniu rozwiązań, które chronią środowisko i wspierają gospodarkę. To globalne inwestycje wykorzystują zasoby firmy i wiedzę naszych pracowników, aby nasze działania były bardziej energooszczędne i dostarczały klientom zasobów niezbędnych do opracowania bardziej zrównoważonych produktów i usług”.

JP Morgan Chase & Co to jeden z największych holdingów finansowych na świecie z aktywami wartymi 2,509 bln dolarów, działający w ponad 50 krajach. Jest liderem w zakresie bankowości inwestycyjnej oraz usługach dla klientów biznesowych. Jego nazwa pochodzi od amerykańskiego bankiera Johna Pierponta Morgana oraz od przejętego w 2000 r. banku Chase Manhattan Bank.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Chiny kończą z importem odpadów

Następny artykuł

Tysiące plastikowych butelek wykorzystano do zbudowania wieży w Afryce

Mogą też Ci się spodobać...



Tagi: