Krakowianie pojadą 77 nowymi ekologicznymi autobusami

W środę 19 lipca podczas oficjalnej prezentacji kierowcy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA otrzymali od Jacka Majchrowskiego, prezydenta Krakowa kluczyki do 77 ekologicznych autobusów przegubowych wyposażonych w silniki Euro 6. Jeszcze tego samego dnia nowe autobusy zaczęły kursować na kilkunastu  liniach, m.in. 105, 129, 144, 164, 169, 173, 179, 184, 194, 501 i 503.

– Oddajemy mieszkańcom Krakowa 77 pojazdów o wartości ponad 120 mln zł. To największa jednorazowa dostawa nowych autobusów w historii krakowskiego przewoźnika, która pozwoli na wymianę najstarszych i najbardziej wyeksploatowanych pojazdów – mówił podczas oficjalnej prezentacji Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Nowe Solarisy Urbino 18 wyróżniają się nie tylko innowacyjnym designem, ale także wysokim komfortem jazdy – pasażerowie będą się cieszyć bardziej przestronnym wnętrzem pojazdu, większą liczbą miejsc siedzących dostępnych z niskiej podłogi czy rozbudowanym systemem informacji pasażerskiej prezentowanym na ekranach wysokiej rozdzielczości. Autobusy będą niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację, monitoring, automat biletowy i porty USB do ładowania urządzeń mobilnych pasażerów. Będą w nich także zamontowane specjalne platformy ułatwiające osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach wjazd i wyjazd z pojazdu.

– Chcemy, aby krakowianie podróżowali wyłącznie wygodnymi, ekologicznymi autobusami. Dlatego staramy się wykorzystywać wszystkie dostępne możliwości finansowania zakupu nowych autobusów, od pozyskiwania środków unijnych po umowy w formie leasingu finansowego – powiedział Rafał Świerczyński, prezes zarządu MPK SA w Krakowie.

– Największa jednorazowa dostawa autobusów w historii naszych relacji z krakowskim MPK to zarówno ogromny sukces dla naszej firmy, ale także odpowiedzialność. Dbałość o wysoką jakość naszych produktów, bezpieczeństwo pasażerów i stosowanie najbardziej innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań to priorytety w działalności Solarisa. Dzisiaj oddajemy do dyspozycji krakowskich pasażerów 77 autobusów o najwyższym komforcie podróżowania – powiedział obecny na uroczystości przekazania autobusów Zbigniew Palenica, wiceprezes Solaris Bus & Coach S.A.

Łączna wartość leasingu finansowego 77 sztuk nowych autobusów, na okres 7 lat, wynosi 120,8 mln zł.

– Jest to największa tego typu transakcja skupiająca się na unowocześnieniu polskich obszarów miejskich w historii PKO Leasing – mówi Andrzej Krzemiński, prezes zarządu PKO Leasing.

Źródło: MPK Kraków

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Zimne perowskity

Następny artykuł

Infrapanel realną alternatywą dla tradycyjnego ogrzewania?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,