Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Łącząc siły dla zrównoważonej przyszłości – Polski Kongres Klimatyczny 2024

Łącząc siły dla zrównoważonej przyszłości – Polski Kongres Klimatyczny 2024

Wielkie wyzwania wymagają wielkich odpowiedzi. W dniach 19-20 marca 2024 roku, stolica Polski stanie się centrum europejskich dyskusji na temat klimatu i energii podczas Polskiego Kongresu Klimatycznego i Central Northern European Climate Summit w Warszawie. 

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Polski Kongres Klimatyczny

To niepowtarzalne wydarzenie gromadzić będzie najwybitniejszych ekspertów, liderów przemysłu, polityków oraz działaczy społecznych, którzy podejmą kluczowe tematy dotyczące energii, w tym OZE, inwestycji publicznych, zielonych finansów, ESG (Environmental, Social, and Governance), Gospodarki Obiegu Zamkniętego oraz dekarbonizacji przemysłu.

W obliczu rosnącego zagrożenia zmianami klimatycznymi, Polski Kongres Klimatyczny w Warszawie stawia sobie za cel znalezienie wspólnych, globalnych rozwiązań, które pozwolą na osiągnięcie zrównoważonego rozwoju i ochronę naszej planety dla przyszłych pokoleń. Podczas dwudniowego wydarzenia eksperci będą dzielić się wiedzą, doświadczeniami oraz innowacjami, które mogą przyczynić się do przyspieszenia transformacji energetycznej i zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.

Transformacja klimatyczno-energetyczna

Transformacja klimatyczno-energetyczna to największe i najbardziej kosztowne przedsięwzięcie gospodarcze o skali światowej. Skuteczne wdrożenie niezbędnych zmian wymaga współpracy interesariuszy reprezentujących biznes, samorządy i instytucje pozarządowe. Polski Kongres Klimatyczny spośród innych wydarzeń wyróżnia jego biznesowy charakter, gdzie celem nadrzędnym jest praktyczno-operacyjne podejście do tych zagadnień. 

Program wydarzenia

W programie Kongresu znajdą się m.in. panele dyskusyjne, prezentacje najnowszych badań naukowych, warsztaty praktyczne oraz sesje networkingowe, które umożliwią uczestnikom wymianę poglądów i nawiązanie cennych kontaktów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.  Ponadto, podczas Kongresu zostaną omówione strategie polityczne oraz narzędzia prawne, które mogą wspierać działania na rzecz ochrony środowiska i promowania ekologicznych technologii.

Udział w wydarzeniu to przede wszystkim szansa na zdobycie nowej wiedzy i kontaktów. Agenda Polskiego Kongresu Klimatycznego zakłada dwa dni debat na temat najbardziej aktualnych kwestii związanych z operacyjnym zarządzaniem zieloną transformacją, nową energetyką, finansowaniem inwestycji, ofertą nauki dla biznesu, roli biznesu w dochodzeniu do celów klimatycznych, digitalizacji w przyspieszeniu transformacji klimatyczno- energetycznej i innych zagadnień związanych z ochroną klimatu i środowiska z udziałem praktyków. 

Ważne informacje

Polski Kongres Klimatyczny i Gala Liderów Transformacji Energetycznej odbyły się dzięki wsparciu Partnerów:

Leroy Merlin, AMS, PKO Bank Polski, Łukasiewicz-ITECH, Digital Care, Polenergia, Wise Europa, Goldbeck Solar, KEZO, Saint-Gobain, Bank Gospodarstwa Krajowego, Veolia, EDP, InPost Green City, Deloitte, Global Wind Consulting, Grupa Danone, SRS i Enel X.

Data i miejsce wydarzenia:
Warszawa Wybrzeże Kościuszkowskie
19-20 marca 2024

Kontakt: 
biuro@polskikongresklimatyczny.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.