Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

LEGO zmierza w stronę „ekologicznej” trzciny

LEGO zmierza w stronę „ekologicznej” trzciny

LEGO, największa firma produkująca klocki dla dzieci, krok po kroku zmierza w stronę bardziej ekologicznych technologii. Obecnie 2% z 3600 rodzajów klocków jest produkowanych z trzciny. Po 2030 roku zmiana ma objąć cały asortyment.

Reklama

Szacuje się, że co sekundę na świecie sprzedawanych jest siedem zestawów klocków LEGO. To generuje ogromną ilość tworzywa sztucznego. Duński koncern zapowiedział, że w przyszłości zamierza zrezygnować z plastiku i konsekwentnie będzie sprzedawał klocki wyprodukowane z bardziej ekologicznych zamienników.

Zmiany stopniowe, ale systematyczne

Na początku 2018 roku przedstawiciele LEGO zapowiedzieli, że chcą tworzyć swoje produkty z materiałów bardziej przyjaznych środowisku. Następnie w ramach akcji „Plants from Plants”,  wypuścili na rynek klocki z trzciny cukrowej, które przedstawiały rośliny. Asortyment z tego materiału będzie konsekwentnie poszerzany.

Wiemy, że to będzie stopniowy proces, zwłaszcza na początku, ale z czasem na pewno uda nam się dokonać dużych, dynamicznych zmian. Obecnie testujemy wiele różnych materiałów i przed nami jeszcze wiele prób, zanim znajdziemy idealne rozwiązania. Trzcina cukrowa użyta do produkcji plastiku jest pozyskiwana w sposób zrównoważony, zgodnie z wytycznymi naszego partnera, World Wildlife Funstwierdził Niels Christiansen, szef LEGO.

Nowe klocki nie różnią się od plastikowych wyglądem, wagą i wytrzymałością. Zamienniki z trzciny są bardziej ekologiczne od tworzywa sztucznego. Głównie jednak chodzi o procesy produkcji, gdyż niestety materiał nie jest biodegradowalny. W chwili obecnej 2% z 3600 rodzajów klocków jest produkowanych właśnie z trzciny. Właściciele LEGO deklarują, że po 2030 roku liczba ta wzrośnie do 100%.

lego3
lego2

Źródło: whitemad.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.