Liczba wniosków w programie „Mój Prąd” przekroczyła już 1,5 MW

W ciągu zaledwie dwóch tygodni trwania naboru w programie priorytetowym „Mój Prąd” liczba złożonych wniosków przekroczyła 1,5 MW i stale rośnie. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska zaprezentował licznik wniosków.

Program priorytetowy „Mój Prąd” ma na celu wspieranie segmentu mikroinstalacji fotowoltaicznych (PV). Wniosek, według danych z połowy września, złożyło już 270 osób, a łączna kwota, o jaką wystąpili inwestorzy, przekroczyła 1,3 mln zł. Ponad połowa wniosków została już zatwierdzona

Wdrożenie programu ma przyczynić się do dalszego rozwoju energetyki prosumenckiej i pomóc Polsce wywiązać się ze zobowiązań w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej i poprawy jakości powietrza. Według szacunków SBF POLSKA PV do końca czerwca 2019 roku w polskim systemie elektroenergetycznym mogło pracować ponad 92 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych. Z tej liczby 37,5 tys. to przyłączenia wykonane w pierwszym półroczu tego roku. Do końca roku możemy mieć w Polsce już ponad 190 tys. mikroinstalacji.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Sieć 5G może być rakotwórcza? Wanda Buk rozwiewa wątpliwości

Przeciwnicy technologii 5G, która już w przyszłym roku pojawi się w niektórych polskich miastach, twierdzą, że może ona wywoływać nowotwory i być szkodliwa dla zdrowia. Wątpliwości rozwiewa Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji. – Technologia nie różni się niczym od sieci 4G, z której na bieżąco korzystamy. Każde światło to promieniowanie. Nie ma jednak dowodów na to, że pole elektromagnetyczne na częstotliwościach radiowych jest szkodliwe dla naszego zdrowia. Najbardziej szkodliwe jest uzależnienie do sieci – tłumaczy Buk.