Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Lobbyści sektora wiatrowego w Azji organizują się

Lobbyści sektora wiatrowego w Azji organizują się

Lobbyści sektora wiatrowego w Azji organizują się

W Singapurze powstało właśnie Azjatyckie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (Asia Wind Energy Association – AsiaWEA) mające lobbować na rzecz rozwoju tego sektora OZE w całym regionie Azji i Pacyfiku. Grupa ta ma być wiodącą organizacją zachęcającą do rozwoju inwestycji w zakresie farm wiatrowych tak on-shore i jak i off-shore.

BANER MOBILEB1
Reklama

Stowarzyszenie zostało założone przez zarządy kilku firm, odpowiedzialnych za rozwój OZE w Azji. Jedną z osób odpowiedzialnych za powstanie AsiaWEA jest Edgare Kerkwijk, dyrektor Asia Green Capital Partners.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Naszą misją jest ugruntowanie i rozwijanie pozycji energetyki wiatrowej jako rozwiązania dla zwiększającego się zapotrzebowania energetycznego regionu jak i sprostania wyzwaniom natury ekologicznej. Ma to zapewnić całemu regionowi istotne zyski na oby tych polach – mówił Kerkwijk.

Dyrektor Singapore Economic Development Board ds. zielonych technologii, Goh Chee Kiong dodał: Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu powstania AsiaWEA w Singapurze, ma to szansę podkreślić naszą pozycję jako wiodące miejsce rozwoju czystej energetyki w Azji.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Jest to pierwsze tego rodzaju stowarzyszenie w regionie Azji i Pacyfiku. AsiaWEA będzie mogło kierować rozwojem tego szybko rosnącego sektora energetycznego w tym regionie.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.