1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2023 otworzy Komisarz ds. Energii KE

Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2023 otworzy Komisarz ds. Energii KE

Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR coraz bliżej. Już 20-21 kwietnia spotkamy się w budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, aby porozmawiać o zmianach klimatu. Wydarzenie otworzy Kadri Simson, Komisarz ds. Energii Komisji Europejskiej.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Kadri Simson jest działaczką partyjną i samorządową pochodzącą z Estonii, gdzie pełniła także funkcję ministra gospodarki i infrastruktury. Od 2019 jest członkiem Komisji Europejskiej jako Komisarz do spraw Energii.

Zmiany klimatyczny postępują coraz szybciej i pod każdą szerokością geograficzną jesteśmy narażeni na coraz groźniejsze anomalia pogodowe. Dlatego musimy działać razem i bardzo się cieszę, że będę częścią IV Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego TOGETAIR2023przekazała Kadri Simson, która otworzy swoim przemówieniem rozpoczynające się 20 kwietnia wydarzenie.

Ponieważ w Europie trwa wojna, a od barbarzyńskiego ataku Rosji na Ukrainę minął już ponad rok, według Kadri Simson najważniejszą sprawą w obecnej chwili dla całego naszego kontynentu jest jak najszybsze całkowite zredukowanie zależności energetycznej od Rosji. Dlatego potrzebujemy skutecznych decyzji dotyczących bezpieczeństwa energetycznego w Europie.

W osiągnięciu tego celu ma pomóc europejski program REPowerEU, którego założeniem jest nie tylko zarzucenia dostaw surowców z Rosji, ale także wspieranie rozwoju OZE, czyli odnawialnych źródeł energii i upowszechnianie działań mających na celu oszczędzanie energii.

Jesteśmy dumni, że tak renomowany gość z Komisji Europejskiej otworzy nasz szczyt. Zapraszamy na niego nie tylko polityków z Unii Europejskiej, czy oczywiście z Polski, ale także decydentów, przedstawicieli samorządów, biznes prywatny i państwowy, uczelnie wyższe, fundacje pozarządowe oraz dziennikarzy. Chcemy zbudować wspólne porozumienie ponad podziałami politycznymi, czy terytorialnymi pozwalające znaleźć rozwiązania finansowe, prawne i społeczne, które przygotują nas na wyzwania związane ze zmianami klimatu mówi Agata Śmieja, współorganizatorka szczytu i Prezes Fundacji Czyste Powietrze.

Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR po raz kolejny odbędzie się w przestrzeniach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego w dniach 20-21.04.2023.

Zaplanowano trzydzieści cztery debaty i dyskusje przy okrągłych stołach.

Pełna agenda wydarzenia: klik

Darmowa rejestracja na szczyt przez pierwszy tydzień.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.