Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Najważniejsze zmiany w systemie operacyjnym Windows 11

Najważniejsze zmiany w systemie operacyjnym Windows 11

Firma Microsoft to niekwestionowany lider wśród producentów oprogramowania komputerowego. Amerykański gigant technologiczny proponuje użytkownikom nowoczesne rozwiązania, które pozwalają korzystać ze swoich urządzeń w sposób łatwy i intuicyjny.

BANER MOBILEB1
Reklama

Firma Microsoft to niekwestionowany lider wśród producentów oprogramowania komputerowego. Amerykański gigant technologiczny proponuje użytkownikom nowoczesne rozwiązania, które pozwalają korzystać ze swoich urządzeń w sposób łatwy i intuicyjny. Oprogramowanie dedykowane jest zarówno klientowi biznesowemu, jak i użytkownikowi domowemu. Jakie nowości wprowadził system operacyjny Windows 11?

Windows 11 vs. Windows 10

Aby korzystanie z komputera bądź laptopa było możliwe, konieczne jest zainstalowanie na urządzeniu systemu operacyjnego. Zdecydowanie najpopularniejszym obecnie oprogramowaniem jest system operacyjny Windows od amerykańskiej firmy Microsoft. Producent proponuje nam wiele wariantów oprogramowania systemowego. Co jakiś czas wypuszcza bowiem na rynek nową wersję systemu.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Najnowszą propozycją od Microsoft jest Windows 11. Premiera systemu operacyjnego miała miejsce w październiku 2021 roku. Oprogramowanie wprowadziło szereg nowości względem poprzedniej wersji Windows 10. Przede wszystkim w nowym systemie operacyjnym użytkownik ma do dyspozycji odświeżony wygląd interfejsu. Jest on zdecydowanie nowocześniejszy oraz bardziej elegancki względem starszej wersji. Zmienione zostało menu Start, pasek zadań oraz znacznie więcej innych elementów. Kolejną zmianą jest centrum nawigacji. Pasek zadań umiejscowiony został na dole ekranu, z podwójnym menu Start oraz dużym obszarem paska zadań. Dodatkowo w Windows 11 pojawił się nowy tryb Snap Layouts i Snap Groups. Znacząco ułatwił on zarządzanie otwartymi oknami, pozwalając na łatwe rozmieszczenie aplikacji na ekranie oraz umożliwił organizowanie ich w grupach.

student 849825 1280
Warto poznać najważniejsze zmiany w systemie operacyjnym Windows 11, źródło: StartupStockPhotos/Pixabay

Istotne zmiany w systemie operacyjnym Windows 11

Kolejną nowością wprowadzoną w najnowszym oprogramowaniu systemowym od Microsoft jest odnowiony Sklep Microsoft Store. Został zmieniony nie tylko wygląd, ale także jego funkcje. Do sklepu dodano nowe aplikacje oraz znacząco usprawniono procesy instalacji i aktualizacji. Następną zmianą jest zintegrowanie aplikacji Microsoft Teams bezpośrednio z systemem. Rozwiązanie to ułatwiło korzystanie z dostępnych narzędzi do komunikacji oraz pracy zespołowej. Poprawiona została także obsługa gier, bowiem Windows 11 wprowadził funkcję DirectX 12 Ultimate, która poprawiła obszar grafiki oraz obsługi gier.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Ciekawą nowością w Windows 11 jest pełna współpraca z Androidem, bowiem system operacyjny pozwala na instalację aplikacji z ekosystemu Androida bezpośrednio na urządzeniu za sprawą Microsoft Store. Tanie programy komputerowe najlepiej jest kupować u zaufanych dystrybutorów oprogramowań.

fot. materiały partnera – pixabay.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.