Największa farma PV świata powstać ma w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Władze jak i bogaci mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie są skłonni sięgać po półśrodki. Dlatego też rząd wydał zgodę na budowę ogromnej instalacji fotowoltaicznej w tym kraju. Inwestycję realizować będzie japoński konglomerat Marubeni we współpracy z JinkoSolar i lokalnymi władzami z Abu Dabi.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Budowana farma PV ma osiągnąć łączną moc 1180 MW i być największą na świecie. Póki co nie wiadomo na jakim etapie jest planowanie inwestycji, ani jakie dokumenty zdobyte zostały przez inwestora, jednakże jak podaje japońska gazeta Nikkei, sama inwestycja jest już pewna.

Farma zbudowana ma być na powierzchni 7,8 km2 w pustynnym rejonie Abu Dabi. Na farmie zainstalowane zostaną moduły PV JinkoSolar, które – jak informują pewne źródła – zaangażowane jest także finansowo w tą inwestycję (około 20% środków ma pochodzić od tej firmy).

Pozostała kwota inwestycji pochodzić ma w 60% od władz lokalnych i w 20% od Marubeni. Jak szacuje się łączny koszt inwestycji wynieść ma 868 milionów dolarów. Jak informują media umowa opiewa także na 25 letni okres sprzedaży prądu i konserwacji instalacji.

Oficjalne informacje ukazać mogą się niebawem – na ten tydzień zaplanowanie podpisanie koniecznych dokumentów. Farma uruchomiona ma zostać w 2019 roku.