Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Nikola Motors z nowym elektrycznym pickupem

Nikola Motors z nowym elektrycznym pickupem

Nikola Motors, kojarzona dotychczas z ciężarówkami elektrycznymi Nikola One i Nikola Two, znowu zaskoczyła. Tym razem na rynek wypuszcza pick-up Badger. Pojazd będzie dostępny w dwóch wariantach – w pełni elektrycznym oraz wspomaganym ogniwem paliwowym.

BANER MOBILEB1
Reklama

Na początku tygodnia Nikola Motors zaprezentowała koncepcję nowego elektrycznego pickupa, który otrzymał nazwę Badger (borsuk). Trevor Milton, dyrektor generalny i założyciel firmy Nikola, reflektował: – Nikola ma technologię wartą miliardy dolarów w programie półciężarówek, więc dlaczego nie użyć jej do pickupów? (…) Żaden inny elektryczny pickup nie jest w stanie pracować w takich temperaturach i warunkach.

Nowoczesny pick up do podróży, a nawet na budowę!

Badger będzie dostępny w dwóch opcjach: z napędem w pełni elektrycznym lub hybrydą (pojazd elektryczny wspomagany wodorowymi ogniwami paliwowymi). Wersja z akumulatorem ma zasięg 482 km na jednym ładowaniu, hybrydowy model przejedzie nawet 965 km. Pickup posiada 906 koni mechanicznych. Charakteryzuje się dobrym przyśpieszeniem – w 2,9 sekundy rozpędzi się do 96,5 km/h (60 mil). Będzie nadawał się do holowania, np. przyczep, bo jego moc holownicza to 3628 kilogramów. Zostanie wyposażony także w gniazdo zasilania (15 kW) dla świateł, sprężarek i innych urządzeń. Dzięki temu może być wsparciem na placu budowy. 

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Badger wizualnie wyróżnia się futurystycznym kształtem z ozdobnymi, „agresywnymi” światłami.

Prototyp ma zadebiutować na tegorocznej imprezie Nikola World (planowanej na wrzesień). Na razie problemem Ameryki Północnej pozostaje dostępność stacji wodorowych. Dlatego właściciele Nikola Motors planują wybudowanie 700 takich jednostek.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Źródła: interestingengineering.com, nikolamotor.com

Fot. główne: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.