Paulina Kosiniak-Kamysz zapowiada utworzenie stanowiska rzecznika ds. zwierząt

Podczas spotkania z dziennikarzami Paulina Kosiniak-Kamysz przekazała, że razem z mężem myślą o utworzeniu stanowiska pełnomocnika ds. zwierząt przy Kancelarii Prezydenta RP. Żona Władysława Kosiniaka-Kamysza, kandydata PSL na prezydenta RP, spotkała się z dziennikarzami przed schroniskiem dla bezdomnych zwierząt w Krakowie.

Rzecznik ds. zwierząt – dlaczego przy Kancelarii Prezydenta?

Jak poinformowała Paulina Kosiniak Kamysz, PSL chce utworzenia stanowiska rzecznika ds. zwierząt właśnie przy Kancelarii Prezydenta, ponieważ powołanie ustawowego rzecznika wymagałoby więcej czasu ze względu na konieczność zmian w ustawie. W ocenie żony Kosiniaka-Kamysza do tej pory w polskim Sejmie było niewiele ustaw dotyczących zwierząt. 

Fotowoltaika od Columbus Energy

„Na swojego pełnomocnika zasługują wszystkie zwierzęta”

Jak podkreśla Paulina Kosiniak-Kamysz, powołanie rzecznika ds. zwierząt jest jej marzeniem.

Mamy rzecznika praw dziecka, rzecznika praw obywatelskich. Na swojego pełnomocnika zasługują też wszystkie zwierzęta, bo one też mają swoje prawapodkreślała.

Po rozmowach z pracownikami schroniska małżonka prezesa ludowców zaapelowała o pomoc dla placówki, zarówno w formie finansowej, jak i rzeczowej. Dziękowała także wolontariuszom, którzy na co dzień pracują na rzecz zwierząt.

Źródło: portalsamorzadowy.pl