Pierwsza geotermalna elektrownia w Ameryce Południowej

Firma Enel oraz chilijski koncern energetyczny ENAP uroczyście zainaugurowały w Chile uruchomienie elektrowni geotermalnej Cerro Pabellón o mocy 48 MW.

Zakład energetyczny składający się z dwóch generatorów o mocy 24 MW jest pierwszą tego typu elektrownią w Ameryce Południowej – napisano za pośrednictwem witryny internetowej należącej do Enel.

Elektrownia Cerro Pabellón, która znajduje się w dzielnicy Ollagüe w regionie Antofagasta, dostarczy 340 GW energii elektrycznej rocznie. Inwestycja kosztowała 320 milionów dolarów i jest własnością Geotérmica del Norte, spółki joint venture między Enel Green Power Chile (83,65%) i ENAP (16,35%).

Pierwszy generator o mocy 24 MW zaczął dostarczać energię do systemu przesyłowego Norte Grande już pod koniec marca, podczas gdy drugi gotowość operacyjną osiągnie w październiku – poinformowano w biurze prasowym Enel.

Francesco Starace, Dyrektor Generalny Enel, powiedział: „Mamy nadzieję, że ten krok milowy będzie dla Chile punktem wyjścia dla nowej drogi rozwoju energetycznego. Pragniemy zwiększyć dynamikę sektora geotermalnego”.

Jak działa elektrownia geotermalna?

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej: