PKN Orlen szuka wykonawcy ekologicznych projektów

Końcem marca bieżącego roku pojawiła się informacja, że PKN Orlen chce zainwestować w rozwiązania prowadzące do produkcji czystej energii. Plany obejmowały montaż miniturbin wiatrowych w postaci witaczy, które nie tylko miałyby wytwarzać energię elektryczną, ale również pełnić funkcję masztu reklamowego. Orlen przeszedł ostatnio do działania i szuka wykonawców dla swoich projektów.

Inwestycje zostaną zrealizowane po to, by bezpośrednio dostarczać energię do stacji benzynowych, ograniczając przy tym jej uzyskiwanie w sposób konwencjonalny, przy wykorzystaniu węgla kamiennego. Plan PKN Orlen ma ostatecznie doprowadzić do zmniejszenia rachunków za energię, a w najlepszym razie uzyskać przychód, bowiem ewentualne nadwyżki mają trafiać do sieci dystrybucyjnej.

W projekcie zostaną wykorzystane miniturbiny o pionowej osi obrotu. Dzięki temu kierunek wiatru nie będzie znacząco wpływał na ilość produkowanej energii elektrycznej. Jego prędkość również nie jest tak istotna, jak w przypadku wiatraków o poziomej osi obrotu. Polski koncern nie ma wygórowanych oczekiwań wobec tej inwestycji – głównym założeniem jest po prostu minimalizacja kosztów.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Współpraca Alfen z BMW

Następny artykuł

Vestas buduje w Argentynie

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: