Wiadomości OZE Przedsiębiorstwa z Niemiec szukają w naszym kraju dostawców ogniw litowo-jonowych 14 września 2018 Wiadomości OZE Przedsiębiorstwa z Niemiec szukają w naszym kraju dostawców ogniw litowo-jonowych 14 września 2018 Przeczytaj także Elektromobilność Autobus zamawiany przez aplikację. Zgierz testuje sposób na wykluczenie komunikacyjne Polskie miasta testują transport na żądanie, który ma uzupełniać tradycyjną komunikację publiczną, szczególnie w obszarach słabiej skomunikowanych. W ramach pilotażowego systemu elektryczne busy kursują po zgłoszeniach pasażerów z aplikacji mobilnej. Elektromobilność Rachunek na 10 mld złotych. Policzono koszty wojny w Iranie dla polskich kierowców Wojna w Iranie nie jest odległym konfliktem bez wpływu na polską rzeczywistość. Jej koszty stały się realnym obciążeniem dla polskiej gospodarki. Najnowszy raport wskazuje, że od rozpoczęcia walk do połowy maja 2026 roku Polska wydała dodatkowe 10 mld złotych na zakup paliw, co było spowodowane wzrostem cen. W tym samym czasie rządowy program CPN przyniósł częściowe zmniejszenie kosztów dla właścicieli aut osobowych. Eksperci są zdania, że należy przygotować się na przyszłe kryzysy w bardziej zrównoważony sposób – zamiast leczyć objawy niedoborów paliw, sugerują budowę strukturalnej odporności. Posłużyć do tego miałyby nadmiarowe zyski sektora paliwowego. W przyszłym tygodniu minister gospodarki Niemiec, Peter Altmaier, rozmawiać będzie z przedstawicielami polskiego rządu. Jednym z tematów ma być produkcja ogniw do samochodów elektrycznych w naszym kraju. Reklama Niemiecki „Die Welt” podał, że niemiecki rząd, mimo prób, nie był w stanie uruchomić masowej produkcji ogniw do samochodów elektrycznych w swoim kraju. Dlatego też alternatywnego miejsca szuka na wschodzie. Wizyta Altmaiera ma być pierwszym krokiem do uruchomienia produkcji tego rodzaju ogniw w naszym kraju. Jak donosi „Rzeczpospolita” minister gospodarki rozmawiać będzie między innymi z Jadwigą Emilewicz – ministrem przedsiębiorczości i technologii w naszym rządzie, a także z ministrem energii, Krzysztofem Tchórzewskim. Uruchomienie fabryki ogniw nad Wisłą zapowiedziała firma LG Chem. Chce ona w swojej fabryce pod Wrocławiem rozwinąć produkcję wysokowydajnych ogniw m.in. do aut elektrycznych. W swoich pojazdach zamierza montować je niemiecki Volkswagen. Pod Wrocławiem produkowanych ma ich być do 100 tysięcy rocznie. Nie są to jedyne inwestycje w tym sektorze w Polsce. Na Dolnym Śląsku fabrykę elektrolitu do baterii litowo-jonowych chce postawić chińska firma Zhangjiagang Guotai- Huarong New Chemical. źródło: cire.pl Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.