Battery-switching device promises more road time for Tesla, Leaf drivers

Przedsiębiorstwa z Niemiec szukają w naszym kraju dostawców ogniw litowo-jonowych

W przyszłym tygodniu minister gospodarki Niemiec, Peter Altmaier, rozmawiać będzie z przedstawicielami polskiego rządu. Jednym z tematów ma być produkcja ogniw do samochodów elektrycznych w naszym kraju.

Niemiecki „Die Welt” podał, że niemiecki rząd, mimo prób, nie był w stanie uruchomić masowej produkcji ogniw do samochodów elektrycznych w swoim kraju. Dlatego też alternatywnego miejsca szuka na wschodzie. Wizyta Altmaiera ma być pierwszym krokiem do uruchomienia produkcji tego rodzaju ogniw w naszym kraju.

Jak donosi „Rzeczpospolita” minister gospodarki rozmawiać będzie między innymi z Jadwigą Emilewicz – ministrem przedsiębiorczości i technologii w naszym rządzie, a także z ministrem energii, Krzysztofem Tchórzewskim.

Uruchomienie fabryki ogniw nad Wisłą zapowiedziała firma LG Chem. Chce ona w swojej fabryce pod Wrocławiem rozwinąć produkcję wysokowydajnych ogniw m.in. do aut elektrycznych. W swoich pojazdach zamierza montować je niemiecki Volkswagen. Pod Wrocławiem produkowanych ma ich być do 100 tysięcy rocznie.

Nie są to jedyne inwestycje w tym sektorze w Polsce. Na Dolnym Śląsku fabrykę elektrolitu do baterii litowo-jonowych chce postawić chińska firma Zhangjiagang Guotai- Huarong New Chemical.

źródło: cire.pl

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

PSPA: O 100% wzrosła liczba rejestracji samochodów elektrycznych w ujęciu rok do roku

Po polskich drogach porusza się już blisko 5,9 tys. samochodów elektrycznych. Mogą one korzystać z ponad 694 stacji ładowania – wynika z danych z Licznika elektromobilności, uruchomionego i aktualizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM). Z analiz wynika, że od stycznia do maja tego roku liczba rejestracji elektrycznych samochodów osobowych w Polsce wzrosła o 100% w porównaniu do analogicznego okresu w 2018 r.