ŚwiatOZE.pl

Portal Odnawialnych Źródeł Energii

Przedsiębiorstwa z Niemiec szukają w naszym kraju dostawców ogniw litowo-jonowych

Battery-switching device promises more road time for Tesla, Leaf drivers

W przyszłym tygodniu minister gospodarki Niemiec, Peter Altmaier, rozmawiać będzie z przedstawicielami polskiego rządu. Jednym z tematów ma być produkcja ogniw do samochodów elektrycznych w naszym kraju.

Niemiecki „Die Welt” podał, że niemiecki rząd, mimo prób, nie był w stanie uruchomić masowej produkcji ogniw do samochodów elektrycznych w swoim kraju. Dlatego też alternatywnego miejsca szuka na wschodzie. Wizyta Altmaiera ma być pierwszym krokiem do uruchomienia produkcji tego rodzaju ogniw w naszym kraju.

Jak donosi „Rzeczpospolita” minister gospodarki rozmawiać będzie między innymi z Jadwigą Emilewicz – ministrem przedsiębiorczości i technologii w naszym rządzie, a także z ministrem energii, Krzysztofem Tchórzewskim.

Uruchomienie fabryki ogniw nad Wisłą zapowiedziała firma LG Chem. Chce ona w swojej fabryce pod Wrocławiem rozwinąć produkcję wysokowydajnych ogniw m.in. do aut elektrycznych. W swoich pojazdach zamierza montować je niemiecki Volkswagen. Pod Wrocławiem produkowanych ma ich być do 100 tysięcy rocznie.

Nie są to jedyne inwestycje w tym sektorze w Polsce. Na Dolnym Śląsku fabrykę elektrolitu do baterii litowo-jonowych chce postawić chińska firma Zhangjiagang Guotai- Huarong New Chemical.

źródło: cire.pl


Poprzedni artykuł

Na farmie off-shore Borkum 2.2 rozpoczęto układanie kabli

Następny artykuł

Rapide E – luksusowy elektryk od Aston Martina

Najnowsze

Dodaj komentarzTagi: ,